Hercogova se bo v drugem krogu pomerila z Ukrajinko Alono Bondarenko, 31. nosilko, ki je v prvi partiji premagala Nemko Kathrin Woerle s 6:2 in 6:2. "Vesela sem, da mi je uspelo priti v drugi krog. Tako kot s Fedakovo tudi z Bondarenkovo doslej še nisem igrala. Ukrajinka je tipična igralka zadnje linije. Žogico 'nabija' do onemoglosti in podobno taktiko, kot sem jo danes, bom morala uporabiti tudi v drugem krogu. To pomeni, da bom morala igrati čim bolj raznovrstno in nikoli ne bom smela zapored uporabiti dveh enakih udarcev. Mnoga dekleta igrajo zelo hitro in težko se je potem z njimi ujeti v ritmu. Sama sem drugačna igralka in igram veliko bolj raznovrstno," je pojasnila Hercogova.

Edini Slovenki v glavnem turnirju, 1,83 metra visoki Hercogovi, je žreb v prvem krogu namenil kvalifikantko Fedakovo, ki je slabih 100 mest za Hercogovo na lestvici WTA (168. mesto); Polona Hercog je kot najboljša Slovenka na 69. mestu. S Fedakovo se pred tem Mariborčanka še ni srečala, videla pa jo je igrati. Kljub temu je gladko zmagala, saj je imela sedemdesetodstotno uspešnost prvega servisa, dva asa in dve dvojni napaki, v točke pa je pretvorila 28 od 38 prvih servisov. Skupaj je v 59 minutah in 25 sekundah zbrala 85 točk, tekmica pa 62. Fedakova je imela ob tem 16 neizsiljenih napak, Hercogova pa le štiri.

"Fedakova je taka igralka, da dobro igra z osnovne linije, veliko teče in ujame veliko žog. Načrt je bil, da igram čim bolj raznovrstno in iz njenega dosega udarim čim več žog. To mi je ob pomoči kratkih diagonal tudi uspelo. Tako pripravljena taktika je tudi v resnici igrala veliko vlogo in sem bila zato uspešna. Prvo tekmo turnirja je vedno težko začeti, posebej na grand slamih. Nastop sem začela zelo samozavestno in sem tako tudi igrala. Fedakova je sicer taka igralka, da veliko žogic, tudi skorajda nemogoče, vrača. V prvem nizu, ki je trajal dokaj dolgo, mi še ni šlo vse tako, kot sem si želela, zato pa je bil veliko uspešnejši drugi niz. Do 2:0 in 3:0 v drugem nizu je bila igra še dokaj izenačena, nato pa sem odlično odigrala končnico, v kateri tudi tekmica ni več verjela v svojo zmago, kar mi je še malce pomagalo do gladke zmage," je bila zadovoljna Hercogova.

Gregor Žemlja izpadel

Kranjčan Grega Žemlja je v prvem krogu na teniškem odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu izgubil z 39. igralcem z lestvice ATP, Nemcem Benjaminom Beckerjem, s 6:7 (5), 5:7 in 5:7. Izenačen dvoboj je trajal 152 minut.

Mariborčanka Polona Hercog je pred tem po manj kot uri premagala Ukrajinko Julijano Fedak s 6:4 in 6:0 in se na uvodnem turnirju za grand slam v sezoni uvrstila v drugi krog, kjer se bo pomerila z Ukrajinko Alono Bondarenko, 31. nosilko.