Ameriškega državljana Padillo so leta 2002 aretirali na letališču v Chicagu in administracija tedanjega predsednika

Georgea Busha

ga je javno obtožila, da je nameraval napadati po ZDA z radioaktivnimi bombami. Brez dokazov so ga zaprli v vojaški zapor. Demokrati so kasneje trdili, da je šlo za zastraševanje Američanov pred kongresnimi volitvami leta 2002.

Leta 2005 so ga potem priključili obtožnici proti dvema moškima s Floride, 45-letnemu Adhamu Aminu Hassounu in 46-letnemu Kifahu Waelu Jayyousiju na civilnem sodišču v Miamiju, kjer o kakšni radioaktivni bombi več ni bilo ne duha ne sluha. Padilla je bil v mladosti menda član ulične tolpe v Chicagu, nekaj let kasneje pa je napredoval v sovražnega bojevnika. Leta 2005 je bilo vrhovno sodišče tik pred tem, da ravnanje z njim razglasi za neustavno, vendar pa so ga hitro preselili v Miami.

Tožilstvo je že uvodoma hotelo vplivati na poroto z zgodbami o 11. septembru 2001, ki z obtoženimi niso imeli nobene zveze, vendar jim je to preprečila sodnica Marcia Cook. Odvetniki obsojenih so se sicer v Atlanti pritoževali tudi nad sodnico, ki naj bi tožilcem dala na koncu preveč proste roke za zgodbice. Cookova je sicer vse tri obsodila na precej nižje kazni, kot so jim grozile. Padillo na 17 let zapora, ostala dva pa na 15 in 13 let. Tožilstvo je v Atlanti trdilo, da je bilo vse prav, čeprav je kazen sicer malce prenizka.

Po preselitvi v Miami so Padillo povezali z drugima obtožencema in trdili, da so se povezali v 90. letih v zaporu na Floridi. Vsi trije naj bi bili del mreže, ki je terorističnim skupinam po svetu pošiljala ljudi, denar in drugo podporo. Med drugim naj bi pomagali muslimanom v Bosni in Hercegovini v času razpadanja nekdanje Jugoslavije ter Čečenom v boju proti Rusiji.

Sodnica je ob izreku kazni povedala, da ne more nikogar obsoditi na dosmrtno ječo, ker ni nobenih dokazov, da so kdajkoli in kjerkoli zagrešili te