Mesto na seznamu top deset najmočnejših in mogočnejših mafij so lahko zasedle samo mafije tistih držav, ki so v organiziran kriminal vključene na območju več držav in ki se po vsem svetu borijo za monopol nad nelegalnimi dejavnostmi, kot je trgovina z mamili, orožjem in še kaj.

Srbski mafijci obožujejo filmske scenarije

Srbska mafija se je tako visoko uvrstila zato, ker posluje v več kot desetih državah, vključena pa je tudi v različne dejavnosti kot so tihotapljenje droge, naročeni umori, nadzor nad igralnicami, pa tudi kraje. Na Interpolovih seznamih lahko najdemo kar 350 državljanov Srbije, ki slovijo kot dobri in zaupljivi sodelavci vseh večjih in mogočnejših šefov mamilarskih kartelov na svetu. Srbski mafijci prav tako nosijo titulo inteligentnih tatov, katerih ropi spominjajo na filmske scenarije, poznani pa so tudi po usmrtitvah brez kakršnih koli sledi.

Ruska mafija nadzira 70 odstotkov ruskega prihodka

Prvo mesto najmočnejših mafij je seveda zavzela ruska mafija, ki danes šteje okoli 500,000 članov. Ruska mafija z botri na čelu naj bi imela nadzor nad od 60 do 70 odstotki ruskega prihodka. Sledi ji italijanska mafija, ena najbolj poznanih na svetu, katerih korenine segajo v drugo polovico 19. stoletja, izvira pa iz Sicilije. Štela naj bi kakšnih 4000 pripadnikov, v glavnem prihajajo iz desetih družin, imajo pa tudi veliko zunanjih sodelavcev.

Kolumbijska, kitajska in japonska mafija

Kolumbijski karteli so zavzeli visoko tretje mesto. Obstajajo od srede 60-ih let prejšnjega stopletja, ko so prvi preprodajalci drogo pričeli prodajati na območju ZDA. Kitajske triade, ki so zavzele četrto mesto, pa naj bi nadzorovale kar dve tretjini svetovnega tržišča kokaina. Ukvarjajo se tudi s trgovino nelegalnih emigrantov. Japonske jakuze naj bi štele 110 tisoč članov iz 2.500 družin. Nastale so pred tristo leti, v glavnem pa se ukvarjajo z nadzorom prostitucije, igrami na srečo, pornografijo, drogami in pranjem denarja.

Mehiška mafija je nastala v ameriških zaporih

Na šestem mestu je mafija iz Mehike, ki je nastala v ameriških zaporih, ustanovili pa so jo pripadniki uličnih tolp. Danes naj bi jo sestavljalo 30 tisoč pripadnikov, ki preprodajajo zlasti na območju ZDA. Nadzorujejo prekooceanske kanale tihotapljenja mamil in orožja, ukvarjajo pa se tudi s prostitucijo.
Izraelska mafija je zasedla sedmo mesto. Drži se je sloves nemilostne in krute, tesno pa sodeluje z ruskimi kolegi. Držijo monopol nad izvozom hašiša in ekstazija v Evropo in ZDA.

Albanci in Jamajčani zasedli zadnji dve mesti na lestvici

Albanska mafija se je uvrstila na deveto mesto, na mednarodnem nivoju pa se širi od leta 1980. Med njenimi člani še vedno veljajo kodeksi, ki so povzeti s prava, ki je bilo v veljavi v 15. stoletju. Jamajška mafija deluje od leta 1950, sestavljajo pa jo emigranti z Jamajke, ki so naseljevali revne predele mest Velike Britanije. Poznani so po brutalnem nasilju in obračuni z londonsko policijo.