V nedeljo so iz bolnišnice v mestu Ann Arbor na nedoločeno tajno mesto premestili 23-letnega Nigerijca Umara Faruka Abdulmutalaba, ki je skušal v petek na letalu Northwest iz Amsterdama v Detroit sprožiti eksplozivno napravo. Z njim se želijo pogovoriti tudi nigerijski konzularni predstavniki, predstavniki kongresa pa so v nedeljo na ameriških televizijah napovedovali zaslišanja o tem, kako se je lahko zgodilo, da je Nigerijec na letalo pretihotapil eksplozivno napravo, ki se na srečo ni sprožila, ampak je povzročila le manjši požar.

Tudi predsednik ZDA Barack Obama je po besedah tiskovnega predstavnika Bele hiše Roberta Gibbsa na televiziji ABC ukazal pregled varnostnih postopkov. Abdulmutalab je bil namreč na obsežnem seznamu okoli 550.000 oseb, za katere sumijo, da imajo zveze s teroristi, ni pa bil na seznamu oseb, ki jim je prepovedano potovati z letalom. Informacije o tem ali je deloval sam ali v povezavi s teroristično mrežo Al Kaido so za zdaj nejasne.

Ponesrečen poskus božične razstrelitve letala pa je nekoliko napel živce letalskih potnikov. Let družbe Nortwest številka 253, prav tako iz Amsterdama v Detroit, so namreč v nedeljo obkrožila policijska in reševalna vozila, potem ko je posadka prijavila glasnega in nesramnega potnika.

Policisti so prijavo vzeli resno in zavzeli letalo, po eni uri pa ugotovili, da je bil neimenovani možakar kar eno uro zaklenjen na stranišču, ko ga je posadka o tem spraševala, pa naj bi postal "glasen". Preiskava ni ugotovila ničesar nevarnega in potnika so spustili naprej na pot. O dogodku je bil nemudoma obveščen tudi predsednik ZDA, ki tokrat na Havajih ne najde miru na počitnicah.

Že v soboto zvečer pa so potniki na letu družbe US Airways iz Orlanda proti Phoenixu posadki prijavili dva sumljiva potnika "bližnjevzhodnega" videza, ki sta se menda glasno pogovarjala in gledala film o samomorilskem bombašu. Policija je v Phoenixu letalo dodobra preiskala in tudi zaslišala oba potnika. Izkazalo se je, da sta gledala dve leti staro hollywoodsko uspešnico Kraljestvo, ki opisuje zgodbo o teroristični preiskavi FBI v Savdski Arabiji.

Oba sta lahko potem nadaljevala pot proti San Diegu v Kaliforniji. Poleta v New York iz Palm Beacha na Floridi pa niso dovolili prvi ženi slavnega bogataša in sedaj slovenskega zeta Donalda Trumpa Ivani Trump. Razjezili so jo otroci, ki so se podili po letalu in razgrajali, zato je po poročanju ameriške tiskovne agencije AP menda glasno preklinjala. Ni se hotela pomiriti, zato so poklicali na pomoč šerifove pomočnike, ki so jo "prijazno" pospremili z letala in potem izpustili.