Vprašanji, kateri ministri so najboljši oziroma najslabši, sicer zastavljamo vsake tri mesece - nazadnje smo o tem anketirali septembra. Do opaznih sprememb je v tem času prišlo tudi na lestvici ministrov, ki po prepričanju javnosti najslabše opravljajo svoje delo. Septembra (pa tudi lani decembra in letos marca) je na tej lestvici vodila Kresalova, tokrat je šele šesta. Za najslabšega ministra velja minister za okolje in prostor Karl Erjavec, na drugem in tretjem mestu pa mu delata družbo finančni minister Franc Križanič oziroma minister za visoko šolstvo Gregor Golobič.

Za najboljšega predsednika vlade še naprej velja pokojni Janez Drnovšek, aktualni premier pa je z dobrimi desetimi odstotki navedb na tretjem mestu.

Edina "stranka", ki je v zadnjem mesecu dni zares opazno pridobila priljubljenost (pet odstotnih točk), je stranka neopredeljenih - v letu 2009 se ni nikoli zgodilo, da bi bilo neopredeljenih volivcev kar dvajset odstotkov. Volilna podpora strankama SD in SDS je domala izenačena, vendar pa je rezultat socialnih demokratov v primerjavi s prejšnjim mesecem slabši za dobre tri odstotne točke, rezultat demokratov pa za skoraj dve odstotni točki. Razkol v poslanski skupini DeSUS in težave, ki jih ima predsednik stranke Erjavec z afero Patria, so stranko prikrajšali za polovico potencialnih volivcev.

Med opredeljenimi volivci, torej tistimi, ki vedo povedati, katero stranko bi volili, ima SDS 31-, SD pa 30-odstotno podporo. SNS je tudi v tej strukturi z dvanajstimi odstotki glasov tretja najmočnejša stranka. 10 odstotkov glasov opredeljenih pripada LDS, 8,4 odstotka pa Zares. Vse vladne stranke imajo skupaj 51,5-odstotno podporo, delež potencialnih volivcev SLS pa je tako nizek (2,5 odstotka), da stranka, če bi bile volitve danes, ne bi prišla v parlament.

Rezultati anketiranja so v celoti objavljeni na naslednjih povezavah:

- rezultati ankete;

- lestvica priljubljenosti.