Uskok trdi, da je 66-letni Vejnović na podlagi diplomatskih pooblastil od nekega podjetja v Koebenhavnu na Danskem naročil 5088 litrov alkohola za 46.550 ameriških dolarjev. Kot dodaja, so bile manjše količine alkohola namenjene veleposlaništvu, ostalo pa so prevzele osebe brez diplomatskega statusa. V Libiji sta sicer prepovedani prodaja in pitje alkohola.

Kot so poročali hrvaški mediji, naj bi Vejnović žgane pijače, vino in pivo neuradno nabavljal za delavce naftne družbe Ina in naftnega servisa Crosco v Libiji.

Uskok je v istem primeru poleg Vejnovića obtožil tudi enega izmed zaposlenih v enemu izmed omenjenih podjetjih, in sicer zaradi pomoči pri zlorabi položaja, saj je na podlagi naročil in dogovora prejel denar od končnih uporabnikov. Obenem pa naj bi soobtoženi dobavitelju plačal omenjeno pijačo s svojega računa v Zagrebu, ker Vejnović ni mogel plačati naročila prek bančnega računa veleposlaništva.

Vejnović, ki je veleposlanik v Libiji od leta 2005, je trdil, da ni storil kaznivega dejanja, ter da je omenjeni alkohol nakupoval ob strogem spoštovanju mednarodnih, hrvaških in libijskih zakonov. Sicer so Vejnovića po prvih javnih objavah o tihotapljenju alkohola v začetku leta poklicali v Zagreb na posvetovanja.

Vejnović je drugi hrvaški diplomat, proti kateremu je Uskok vložil obtožnico v zadnjih dveh tednih. Konec novembra so obtožili bivšega veleposlaniku pri Združenih narodih Nevena Jurico zaradi suma, da je v letih 2007 in 2008 porabil najmanj 138.000 dolarjev državnega denarja v zasebne namene. Kot so poročali hrvaški mediji, naj bi Jurica večino denarja zapravil v igralnicah v Las Vegasu.