Najboljša slovenska uvrstitev je na koncu uspela Nareksovi, ki je v kategoriji do 52 kilogramov osvojila drugo mesto. Na poti do finala je najprej premagala Romunko Monico Ungureanu (10:0), nato v drugem krogu Japonko Miki Watanabe (10:0), v tretjem Francozinjo Penelope Bonna (5:0) in v polfinalu še Brazilko Eriko Miranda (7:0). V odločilni borbi za zlato kolajno ni imela pravih možnosti, saj je gladko izgubila proti Japonki Misato Makamura (0:10). Za malenkost slabše, a še vedno vrhunsko, se je odrezala Lucija Polavder, ki si je v konkurenci nad 78 kilogramov delila tretje mesto. Do polfinala se je prebila brez praske, a tam izgubila proti Rusinji Jeleni Ivaščenko in si skupaj z Japonko Megumi Tačimoto delila najnižjo stopničko. »To je velik uspeh za slovensko ekipo, saj gre za enega največjih turnirjev na svetu. Tekmovanje v Tokiu je v Aziji to, kar je pariški v Evropi. Več kot očitno je, da je tudi Petra našla svojo staro formo, v zadnjih mesecih ji namreč ni šlo po načrtih, tako da sem s prikazanim zelo zadovoljen,« je odlične slovenske uvrstitve pokomentiral predsednik Judo zveze Slovenije Bogdan Gabrovec.

Ostali v slovenski ekipi, v kateri so bili po trije fantje in tri dekleta, se niso izkazali, saj so Matjaž Ceraj (do 100 kg), Sašo Jereb, Aljaž Sedej (oba do 81 kg) in Raša Sraka (do 70 kg) ostali brez uvrstitve.