Ljubljanski proračun je v zadnjih letih zaznamovala sprememba zakona o financiranju občin iz leta 2007, ki je prilive v občinsko blagajno znižala za 57,6 milijona evrov letno. Janković pa ob tem poudarja, da obljubljeni program kljub temu uresničujejo, saj so nastalo luknjo nadomestili z racionalizacijo poslovanja, s prodajo dela občinskega premoženja in z dodatnim zadolževanjem v višini 75 milijonov evrov.

V Mestni občini Ljubljana so v zadnjih treh letih po njihovih navedbah izvedli več kot 500 investicijskih projektov, pridobili 25 hektarjev parkovnih površin, reorganizirali mestno upravo, za katero načrtujejo selitev na skupno lokacijo v upravno središče na območju Cukrarne, ter začeli z reorganizacijo Javnega holdinga Ljubljana.

Med 22 pred volitvami obljubljenimi projekti sta bila v letu 2007 odprta Barjanska vpadnica z mostom čez Gradaščico in Tehnološki park Brdo. Letos sta bila odprta tudi Center urbane kulture Kino Šiška in dom za starejše občane s 60 oskrbovanimi stanovanji v Trnovem. Župan je v treh letih odprl tudi 67 novih oddelkov predšolske vzgoje, kar pomeni več kot 2400 dodatnih mest za otroke. Poleg tega napovedujejo odprtje še več oddelkov, gradnjo novega vrtca v Podutiku prihodnje leto, občina pa je objavila tudi razpis za koncesije za 50 oddelkov za otroke prvega starostnega obdobja.

V središču Ljubljane so razširili območje za pešce ter prenovili nekatere ulice in trge. Prav tako so uredili stalni razstavni prostor v Jakopičevem sprehajališču in obnovili Plečnikovo pot na ljubljanski grad ter tako oživili promenado med parkom Tivoli in ljubljanskim gradom. Obnovili so tudi nekatere mostove in nabrežja Ljubljanice, na mestnih zemljiščih ob bregovih Save, ki jih še urejajo, pa so odstranili črne gradnje.

Potniški center Ljubljana, ki ga je Janković pred izvolitvijo napovedal za prihodnje leto, v njegovem mandatu ne bo končan. Mestna občina Ljubljana je, kot navajajo, s sprejemom občinskega prostorskega načrta izpolnila svojo obveznost, zdaj pa je na vrsti zasebni investitor, da prične z izvedbo.

Občina je svojo obveznost izpolnila pri projektu študentskih domov ob Vojkovi cesti, kjer bo več kot 1800 študentskih postelj in več kot 500 študentskih stanovanj, zasebni investitor pa naj bi z gradnjo po njihovih navedbah začel v kratkem. Prav tako so uredili vprašanje lastništva Metelkove, kjer je predviden Kulturni kare, ter s prostorskim aktom omogočili gradnjo umetniških akademij na Roški cesti, kjer je za gradnjo sedaj na vrsti država.

Eden večjih ljubljanskih projektov, stadion s športno dvorano v Stožicah, ki je bil sicer napovedan za lani, se gradi v teh mesecih. Kot obljublja župan, bosta športna objekta končana 30. junija prihodnje leto, obenem bo zgrajenih tudi 1300 parkirnih mest, med stadionom in dvorano pa je predvideno tudi nakupovalno središče. Prav tako je v izvedbi nadgradnja Regijskega centra za ravnanje z odpadki na Barju. Projekt je vreden 143,9 milijona evrov, Ljubljana pa je zanj pridobila 77,5 milijonov evropskih kohezijskih sredstev.

Občina je začela tudi z obnovo kanalizacijskega sistema na Rakovi Jelši, projekt bo s priključki na omrežje zaključen prihodnje leto. Prav tako se bo po njihovih napovedih še letos začela in prihodnje leto zaključila gradnja mostu ter povezovalne ceste med Roško in Njegoševo, s čimer se bo sklenil notranji cestni obroč.

Župan je v središču mesta obljubil dve garažni hiši. Medtem, ko se prva pod Kongresnim trgom že gradi in bo po njegovih napovedih končana prihodnje leto, se bo gradnja parkirne hiše pod osrednjo ljubljansko tržnico, ki je bila obljubljena že za lani, prihodnje leto šele začela. Za projekt po zapletih zaradi razglasitve področja tržnice za kulturni spomenik državnega pomena sedaj pridobivajo gradbeno dovoljenje. V prvi parkirni hiši bo prostora za 730, v drugi pa za 616 vozil.

Za prihodnje leto župan napoveduje tudi začetek gradnje Centra sodobnih umetnosti na območju nekdanje tovarne Rog, začetek obnove Plečnikovega stadiona za Bežigradom, gradnjo Plavalno-gimnastičnega centra Ilirija in ureditev mestne negovalne bolnišnice v prostorih stare Pediatrične klinike na Vrazovem trgu.

Pred tremi leti je bila obljubljena tudi gradnja 3000 stanovanj v Stanežičah, za katero pa sta prostorski akt in dokumentacija za gradnjo primarne infrastrukture šele v pripravi. Občina je s soglasjem mestnega sveta na drugih lokacijah v Ljubljani s spremembo prostorskih aktov omogočila gradnjo sedem tisoč stanovanj, Javni stanovanjski sklad MOL pa je v treh letih pridobil 969 stanovanj za neprofitni najem. Daljnoročnejšo zamisel urbanističnega razvoja mesta pa bo občina predstavila v dopolnjenem osnutku novega prostorskega načrta MOL, katerega javna razgrnitev bo prihodnji teden.

V Ljubljani so se letos povišale cene toplote, pitne vode in odvoza odpadkov. Cene javnega prevoza in predšolske vzgoje pa, čeprav bi bila njihova podražitev po Jankovićevem mnenju ekonomsko upravičena, ostajajo nespremenjene. Župan želi namreč tako spodbuditi uporabo javnega prometa in ponuditi cenovno ugodne programe predšolske vzgoje. Obenem obljublja, da se mestne storitve do konca leta 2010 ne bodo zvišale. Pod Jankovićevo taktirko je bila v Ljubljani vpeljana tudi novost v mestnem prometu, enotna mestna kartica Urbana. Z njo je možno plačevati tudi na parkomatih, v prihodnje pa se jo bo lahko uporabljalo tudi za druge storitve.

Poročilo o dogajanju v zadnjih treh letih je Mestna občina Ljubljana svojim prebivalcem predstavila tudi v glasilu Ljubljana, kjer je prav tako objavljena tudi anketa o zadovoljstvu Ljubljančanov z delom župana. Telefonsko anketo v teh dneh opravlja agencija Ninamedia, župan pa je že pred časom dejal, da bo mnenje Ljubljančanov vplivalo na njegovo odločitev za kandidaturo na volitvah prihodnje leto.

Podobno povpraševanje je Janković opravil tudi ob obeh dosedanjih obletnicah nastopa županske funkcije. Po prvem letu so mu Ljubljančani na lestvici od ena do pet, pri čemer je ena nezadostno in pet odlično, pripisali povprečno oceno 3,84, za delo v drugem letu mandata pa si je po njihovem mnenju zaslužil povprečno oceno 3,7.

V anketi lahko poleg ocene Ljubljančani letos podajo tudi svoje mnenje o ravnanju pri odprtih vprašanjih z državo ter o tem, kateri projekt je najbolj pomemben za Ljubljano. Župan pa jim zastavlja tudi neposredno vprašanje, ali naj prihodnje leto ponovno kandidira.