"Po sobotni tekmi, kjer sem bil le 17., sem celo razmišljal, da v nedeljo ne bi štartal. Trener Uroš Velepec pa mi je dal dovoljenje še za en štart. Potem sem vse naredil 100-odstotno. Tek je bil sproščen. Fenomenalno," je bil zmage vesel Bauer. In še posebej "skalpa" Norvežana Frodeja Andresena, ki je za njim, prav tako brez kazenskih krogov, zaostal pet sekund.

36-letni Andresen je eden od velikih legend norveškega biatlona, s 15 zmagami v svetovnem pokalu, a se mora zaradi nestanovitnega streljanja v norveško ekipo uvrščati preko pokala IBU, še pretekli teden pa je kot drugi najhitrejši biatlonec na tekaškem svetovnem pokalu v Beitostolnu osvojil 14. mesto. Tadeja Brankovič Likozar in Vončina sta brez težav izpolnila normo za nastop v svetovnem pokalu (pod 20 odstotkov zaostanka). Medtem ko je mlada mamica končala na robu trideseterice in bo zagotovo vsak teden hitrejša, pa rezervist za štafeto z dosežki v družbi "eksotov" Belgijcev, Makedoncev in Grkov tej vlogi ne bo dorasel.