Federer je pozno sinoči na zaključnem turnirju sezone z nagradnim skladom 3,35 milijona evrov igral proti Murrayju in se po zaostanku s 3:6 v prvem nizu znova vrnil "med žive". V preostalih dveh nizih Švicar ni poznal milosti, ljubljenca domačega občinstva je premagal predvsem z uspešnim začetnim udarcem in močnimi forehandi, zaradi te zmage pa je že jasno, da bo sezono zaključil na prvem mestu lestvice ATP.

"Očitno je, da je bil to eden glavnih ciljev te sezone. Igrati tako dobro v teh pomembnih trenutkih in biti zdrav skozi sezono je bilo izrednega pomena. Mislim, da sem letos znova imel uspešno sezono," je po tokratni zmagi dejal Federer. Za njim je res dobra sezona, saj se je uvrstil v finale vseh štirih grand slamov, se poročil in postal očka dvojčicama.

Federer je v sinočnjem dvoboju v prvem nizu najprej odvzel servis Murrayju, nato pa se je ta hitro vrnil v igro in servis odvzel Švicarju. Doslej je Britanec Federerja ugnal šestkrat v devetih medsebojnih dvobojih in tudi v torek je že kazalo tako, potem ko je Murray dobil prvi niz. A Federer se ni dal, že v drugem nizu je zagospodaril na igrišču, poleg odlične igre pa je veliko dobil tudi zaradi številnih Škotovih napak. Kljub porazu ima Murray še vedno možnosti za uvrstitev v polfinale zaključnega mastersa najboljše osmerice sveta.

V prvem torkovem dvoboju je Juan Martin del Potro, ki na zaključnem turnirju sezone nastopa prvič v karieri, po zmagi nad Verdascom prav tako zadržal možnosti za uvrstitev v polfinale. Tako del Potro kot Verdasco, ki v skupini A ne veljata za favorita, sta se danes ubadala predvsem s tem, kako čim prej streti ritem nasprotnika. Uspešnejši je bil 21-letni del Potro, ki mu je v četrti igri uspelo odvzeti servis za 3:1, vodstva pa ni več izpustil iz rok. V drugem nizu je zmagovalec odprtega prvenstva ZDA, ki prvič igra v konkurenci najboljših osmih igralcev sveta, nekoliko popustil in pet let starejšemu Verdascu dopustil izenačenje v nizih.

Po vodstvu s 5:2 v zadnjem nizu je peti z lestvice ATP del Potro znova odigral bolje, a se Verdasco ni predal. Španec je celo izenačil in zmagovalca je dala šele podaljšana igra. Tam je bil prepričljivejši Argentinec, ki je s prvo zmago v dveh dvobojih še zadržal nekaj upanja na preboj v sobotni polfinale. A za to bo moral v četrtek premagati Federerja, ki bo vsekakor iskal revanšo za poraz v New Yorku.

V skupini B bo danes Srb Novak Đoković igral proti Švedu Robinu Söderlingu, oba pa sta v svojih uvodnih dvobojih zmagala. Španec Rafael Nadal se bo srečal z Rusom Nikolajem Davidenkom.