Stenebo je o ustanovitelju podjetja Ingvarju Kampradu v svoji knjigi zapisal, da je „nesposoben rasist“. Kot je znano, so leta 1994 švedski mediji odkrili, da je bil Kamprad v mladosti član nacistične organizacije.

Stenebo je v Ikei delal dvajset let, prejšnje leto pa je podjetje zapustil zaradi nestrinjanja z načinom vodenja. V svoji knjigi je med drugim tudi zapisal, da so vodilni v podjetju vohunili za svojimi podrejenimi in od njih zahtevali „nemogoče“ varčevanje.

Zapisal je še, da vsako leto deset odstotkov dobička podjetja konča v tako imenovanih davčnih oazah. O tem so poročali tudi nekateri švedski mediji, ki so navedli, da šest članov uprave  tudi med gospodarsko krizo na leto prejme tri milijarde dolarjev denarja na račune, odprte na Deviških otokih. 

Člani uprave Ikee so seveda navedbe o tem, da imajo tajne račune v tujini ter da si izplačujejo skrivne dodatke k plači, odločno zanikali.

Stenebo je Ikei očital tudi sprenevadanje, da zagovarja "okolju prijazno" ravnanje, v resnici pa podjetje sploh ni okoljevarstveno. "Ikea kupuje les na Kitajskem. Kolikor vem te surovine niti tam ne moreš zakonito kupiti po taki ceni, kolikor zanj plača Ikea," je še zapisal Johan Stenebo.