Za to ga je pooblastila njegova komisija na včerajšnji seji, ki je potekala brez treh članov iz strank vladne koalicije. Ti se sej Mariničeve komisije ne nameravajo udeleževati, dokler bodo v veljavi nedavno sprejete dopolnitve poslovnika te komisije, ki Kosovi komisiji nalagajo, da mora poslancem vsak mesec pisno poročati o vseh vloženih posamičnih prijavah sumov korupcije in omogočiti poslansko razpravo o vsaki posebej.

Drago Kos tega seznama in podrobnega poročila o prijavah sumov korupcije članom Mariničeve komisije tudi po štirih pozivih ni poslal, ampak je ta sporna nova določila poslovnika komisije v presojo predal ustavnemu sodišču. Marinič je Kosu v teh pozivih zagrozil, da bo zahteval njegovo razrešitev, če mu prijav o korupciji, med katerimi naj bi bila tudi prijava zoper njega, povezana z opravljanjem izpita iz nemščine, ne pošlje. Toda Kos in člani komisije iz koalicijskih vrst so prepričani, da so omenjene nove določbe poslovnika v nasprotju z zakonom o preprečevanju korupcije. Ta določa zgolj, da "se parlamentarni komisiji zagotovi reden in popoln vpogled v postopek in sistem nadzora nad premoženjskim stanjem funkcionarjev". Po zakonu mora predsednik državne komisije "vsake tri mesece poročati komisiji o vsebini in obsegu nadzora nad premoženjskim stanjem ter ugotovitvah in mnenjih državne komisije, povezanih z nezdružljivostjo, darili in poslovanjem". Mariničeva komisija je na včerajšnji za javnost zaprti seji pregledovala premoženje članov Kosove komisije - objavljeno je sicer na spletni strani Kosove komisije - in ni ugotovila nobenih nepravilnosti.

O tem, da bi moral vsak mesec poslancem pošiljati seznam in podrobnosti prijav sumov korupcije, v zakonu ni nič zapisanega, vendar Marinič vztraja pri svojem, da imajo zaradi sprotnega nadzora pravico vpogleda v vse prijave korupcije, ki prispejo na naslov Kosove komisije, in se mu zdi nesmiselna vsaka misel, da bi sprožil postopek za spremembo teh spornih določb poslovnika. Marinič je včeraj še razkril, da so za potrditev omenjenih spornih dodatnih členov poslovnika glasovali štirje člani iz opozicije, peti, odločilni glas za dvetretjinsko večino pa je prispeval Andrej Kampuš iz vladne SD.