Podobno je govoril tudi Hrvoje Drašković, direktor Energetike, ki je z 20,3-odstotnim dvigom cene daljinskega ogrevanja povprečno ljubljansko družino mesečno po žepu udaril za dodatnih šest evrov. Podjetje je v fazi naložbe za predelavo rezervoarjev mazuta v Šiški v rezervoarje za ekstra lahko kurilo olje, ki bo stala skoraj štiri milijone evrov, predelati pa bodo morali tudi štiri kotle v toplarni Šiška. Potem so tu še naložbe v Termoelektrarni toplarni (TE-TOL), v kateri bi Mestna občina Ljubljana z zamenjavo deležev v Geoplinu z državo rada dobila večinski delež, potem pa pristopila k projektu sežigalnice odpadkov, ki naj bi po nekaterih ocenah stala 28 milijonov evrov.

Še večji projekt - regionalni center za ravnanje z odpadki - čaka Snago, ki bo cene zbiranja in prevoza odpadkov po pridobitvi pozitivnega mnenja okoljskega ministrstva (računajo na december ali januar, druge podražitve že veljajo) dvignila za 37,6 odstotka, odlaganja odpadkov pa za vrtoglavih 185,8 odstotka, kar po v poprečju pomenilo 5,44 evra več na položnici. Za regionalni center, ki bo stal predvidoma 144 milijonov evrov, bo moralo deset odstotkov prispevati deset osrednjeslovenskih občin, od tega največji delež Mestna občina Ljubljana.

Ob tem je treba tudi poudariti, da so kljub besedam o pomanjkanju sredstev za naložbe podjetja, ki so dvignila cene, lani poslovala z dobičkom. Energetika ga je na primer ustvarila za skoraj 8,2 milijona evrov, Vodovod-Kanalizacija za 2,2 milijona in Snaga za 89.974 evrov. Na vprašanje, ali torej podražitve niso tako nujne, kot izpostavljajo, je Drašković odgovoril: "Mi bomo to leto končali s 3,5 milijona evrov dobička, od tega je približno polovica finančnih prihodkov. S tremi milijoni dobička in sedmimi milijoni amortizacije ne moremo zagotoviti praktično ničesar, v naslednjih dveh letih pa nas brez projekta TE-TOL čaka za 40 milijonov evrov naložb. Te moramo financirati iz dobička, nihče nam ne bo nič podaril." Ljubljanski župan Zoran Janković pa je ob tem dejal, da lani Energetiki niso dovolili dviga cene, tako da so ogrevali Ljubljančane pod svojo ceno, dobiček pa se bo zato letos zmanjšal za polovico, tudi Snaga pa bo iz lanskega plusa letos prešla na od 1,5 do 2 milijona izgube. "Pokurili vse svoje notranje rezerve. Tudi lanski dobiček Energetike je prešel na Holding Ljubljana, ta pa bo z njim pokril nakup 39 novih avtobusov za LPP," je še dejal Janković.