Poslanec Černač namreč ocenjuje, da s tem, ko letalo stoji, država izgublja velike vsote denarja.

V odgovoru mu je Cvikl pojasnil, da je javni razpis za oddajo letala še vedno v teku, ko bo zaključen pa bodo videli, ali je letalo mogoče oddati v najem. Letala po njegovem v tem trenutku sicer ni mogoče prodati, saj bi ga morali v času krize "prodati globoko pod ceno". Prejšnji vladi je ob tem tudi poočital, da odločitev, da letalo odda v najem, ni bila najboljša.

Cvikl je odgovoril tudi na Černačevo vprašanje, koliko so znašali skupni stroški vseh službenih potovanj vlade, ministrstev, predsednika države in ostalih posrednih in neposrednih proračunskih uporabnikov ter stroški protokolarnih objektov.

Kot je povedal, so vsi neposredni proračunski uporabniki v prvi polovici letošnjega leta za službena potovanja porabili 9,9 milijona evrov, kar je za 39 odstotkov manj, kot v enakem obdobju lani. Razlog za takšno zmanjšanje je po njegovih besedah v spremenjeni uredbi in v sklepu vlade, s katerima je ta zmanjšala obseg obiskov vladnih predstavnikov in številčnost samih delegacij.

Glede stroškov protokolarnih objektov je povedal, da se v letih 2004, 2005 in 2006 samo v njihovo obnavljanje investiralo v povprečju 2,1 milijon evra na leto. Zdajšnja vlada pa te stroške zmanjšuje, in sicer na v povprečju 318.000 letno.

Černač pa mu je na to odgovoril, da število potovanj v prvi polovici leta 2008 ne more biti primerljivo s številom potovanj v prvi polovici letošnjega leta, saj je Slovenija lani predsedovala EU. Poleg tega je v tistem obdobju, tako Černač, nastalo kar nekaj objektov, ki so bili posredno povezani s predsedovanjem EU.