Na območju vojašnice je bilo na površini okoli 25.000 kvadratnih metrov dvanajst večjih in manjših objektov s skupno površino skoraj 12.000 kvadratnih metrov. Kot vedo povedati najstarejši Bovčani, so vojašnico začeli graditi leta 1927, ko so odkupili zemljišče zanjo. V njej je bilo naenkrat tudi do 500 vojakov in 70 konj. Leta 1982 so vojašnico zapustili vojaki jugoslovanskega planinskega bataljona, ki so jih čez noč premestili na Kosovo. Od takrat je vojašnica, ki je nosila ime po Simonu Gregorčiču, bolj ali manj samevala. Nekaj časa so bili v njej tudi apartmaji za vojaške uslužbence in prostor za njihovo rekreacijo. V zadnjih desetih letih pa je bila le še odlagališče materiala in smeti. Svoje k propadanju sta dodala tudi dva katastrofalna potresa, ki sta prizadela zgornje Posočje.

Bovške vojašnice, ki so v lasti občine Bovec, so zaradi dotrajanosti in nevarnosti za okolico porušili v okviru popotresne obnove. Dela je opravilo ajdovsko Primorje. Stanislav Beguš, vodja državne tehnične pisarne v Tolminu, je povedal, da so gradbinci posebej odstranili s streh eternit in lesene konstrukcije, ves drug material pa so zmleli s posebnimi drobilniki. V nadaljevanju bodo izkopali tudi temelje. Z zmletim materialom, tega naj bi bilo okoli 15.000 kubičnih metrov, bodo zapolnili izkopane jame, zravnali ravnico v nekdanji vojašnici, ostanek pa porabili kot tampon pri gradnji obvoznice do Kaninske vasi.

Kaj bo zraslo na kompleksu nekdanje vojašnice nad Bovcem, v občini še ne vedo. Župan Danijel Krivec pravi, da je treba na ta odgovor še malo počakati. Naj spomnimo, da je bilo za nekdanjo vojašnico že veliko načrtov. Najprej je ves kompleks od ministrstva za obrambo odkupila banka SKB, ki je načrtovala zgraditev apartmajev. Pozneje je bila v igri delniška družba Sava in seveda francoska Transmontagna. Francozi in bovška občina so ustanovili celo družbo Turistični center Bovec in načrtovali zgraditev turistično- rekreacijskega centra z 800 ležišči, drsališčem, kompleksom bazenov, savnami, kegljiščem, garažami in gostinskimi objekti. Naložba je bila ocenjena na 28 milijonov evrov.

Po odhodu Francozov zaradi stečaja so zdaj vse oči uprte v novogoriški družbi Hit in Euroinvest. Vrata pa so odprta tudi drugim vlagateljem, še pravijo na bovški občini, kjer si večji razcvet turizma obetajo po letošnji povezavi smučišč na Kaninu in Selli Nevei.