Manson, ki so ga na sojenju prikazali kot samotarskega odvisnika od drog z izjemno močjo prepričevanja, je svojim privržencem ukazal, naj v prizadevanjih za sprožitev apokaliptične rasne vojne izvajajo umore v bogatih soseskah belcev. Čeprav je njegova "družina" odgovorna za najmanj devet umorov, pa se skupino najtesneje povezuje s sedmimi življenji, ki so jih vzeli med pohodom v Los Angelesu 9. in 10. avgusta leta 1969.

Med žrtvami je bila tudi 26-letna igralka Sharon Tate, soproga režiserja Romana Polanskega, ki je bila v času umora v devetem mesecu nosečnosti. Morilci so jo zabodli do smrti, medtem ko jih je rotila za življenje svojega še nerojenega otroka. Poleg nje so na njenem domu zaradi številnih vbodnih in strelskih ran umrli še štirje ljudje.

Umore so izvedli štirje Mansonovi učenci - Charles Watson, Susan Atkins, Patricia Krenkwinkel in Linda Kasabian. Na koncu je Atkinsova z brisačo, namočeno v kri Tateove, na vhodna vrata hiše napisala besedo 'Pig' (prašič). Naslednjo noč so nato Manson in šest njegovih pajdašev napadli še dom poslovneža Lena LaBiance in ubili njega in njegovo ženo.

Britanski novinar Ivor Davis, čigar knjiga z naslovom 'Five to Die' o umoru Sharon Tate in njenih prijateljev bo znova izšla ob 40. obletnici umorov, se strinja z domnevo, da so Mansonovi umori pomenili "dan, ko so umrla šestdeseta". To je bil čas Woodstocka, ljubezni in miru, zločin na domu Sharon Tate pa je "ubil generacijo - celotno vzdušje, ozračje", po poročanju francoske tiskovne agencije AFP meni Davis.

Čeprav policija najprej ni povezala umorov 9. in 10. avgusta, so bili na koncu Watson in njegovi privrženci Atkinsova, Watson, Krenkwinklova in Leslie Van Houten spoznani za krive in obsojeni na smrt. Kasabianova je postala ključna priča v primeru in je prejela imuniteto. Smrtno kazen jim je sodišče kasneje po začasni odpravi smrtne kazni v Kaliforniji spremenilo v dosmrtni zapor, odtlej pa so Manson in ostali že večkrat zaman zaprosili za pogojno zaporno kazen.