Tudi v zadnji disciplini EP v Osijeku, streljanju z VK puško 3x40, je Sloveniji kazalo na še eno kolajno. Po ležečem in stoječem položaju je močno povedel Peter Sidi (Madžarska), ki je v leže dosegel 400 krogov, v stoje pa izjemnih 395 krogov in je nato v skupnim seštevkom s 1184 postavil nov evropski in svetovni rekord ter s tem dodal še en naslov evropskega prvaka, saj je zmagal tudi z MK puško 3x40.

Za drugi dve medalji so se potegovali Marcel Buerge (Švica), dosegel je 1175 krogov in osvojil 2. mesto, ter Josselin Henry (Francija) in Rajmond Debevec, ki sta v skupnem seštevku dosegla po 1173 krogov, vendar je bil Francoz boljši po strogih desetkah, imel jih je 50, in osvojil bron, medtem ko je Debevec v črno zadel 47-krat in se uvrstil na nehvaležno četrto mesto. Ekipno je zmagala Švica s 3512 krogi, Slovenija je s 3477 krogi zasedla 5. mesto.