Vodja poslanske skupine SD Bojan Kontič je ocenil, da se je Šrot za odstop verjetno odločil po presoji, kaj najbolje koristi pivovarni. "Nadzorni svet je verjetno pri tem tudi sledil ocenam o tem, kaj vodenje te družbe s strani Šrota pomeni za težave, v katerih so se znašli," je poudaril. Odstop težko direktno poveže z bojem proti tajkunom, po njegovi oceni gre verjetno za skrb za delovna mesta, za blagovno znamko in za družbo kot celoto.

Šrotov odstop za vodjo poslanske skupine Zares Cveto Zalokar Oražem ni presenečenje, "čeprav je bilo to ta teden s strani Šrota večkrat zanikano". Je pa na nek način odraz pritiska oz. prizadevanj koalicije, ki je tudi na pobudo Zaresa preprečila nadaljevanje kreditiranja managerskih prevzemov, je ocenila. "Po drugi strani pa upamo, da tudi to ni bilo prepozno in da bo še mogoče konsolidirati oz. vzpostaviti normalne razmere v celotni skupini Pivovarne Laško, ki je prav zaradi teh potez Šrota očitno zelo finančno izčrpana," je poudarila.

Vodja poslanske skupine LDS Borut Sajovic je ocenil, da je Šrot z odstopom prevzel odgovornost za stanje, v katerem se je pivovarna znašla, hkrati pa je odprl vrata tistim, ki bodo družbo znali rešiti iz težav. "To pomeni priznanje svojega dela odgovornosti, po drugi strani pa, če je odstop, ki so ga upniki in banke upnice pričakovale in tudi zahtevale, pogoj za rešitev, obstanek oz. napredek družbe," je menil in dodal, da je to korektno in pošteno.

Vodja poslanske skupine DeSUS Franc Žnidaršič je Šrotov odstop označil za pametnega. "Če je kakorkoli odgovoren za razmere, ki so nastale v družbi, potem je to edina pot in edino primerno," je poudaril.

Po mnenju podpredsednika SDS Zvonka Černača se "mogoče od daleč zdi, da gre za nadaljevanje boja proti t.i. tajkunom oz. izčiščevanju gospodarskega političnega prostora v Sloveniji". "A temu ni tako, ne gre za boj proti tajkunom, ampak gre za boj med tajkuni," je poudaril. Popolnoma jasno je, da se moči med njimi prerazporejajo, je dejal in dodal, da gre predvsem za to, kateri pol vladajoče koalicije bo v bodoče deležen večjega vpliva in večje moči.

Podpredsednica SLS Olga Franca je poudarila, da je odstop Šrotova osebna odločitev. "Menimo, da je prav, da se ta dolgotrajna zgodba s Pivovarno Laško končno umakne s prvega dnevnega reda v slovenski politiki in da se z njo ne obremenjuje več slovenske družbe in gospodarstva, saj je treba politično in družbeno pozornost namenjati predvsem vsem tistim, ki so v času gospodarske krize najbolj potrebni ukrepov države za lajšanje posledic krize," je poudarila. Dodala je, da je tu že velik zaostanek. Še nadalje pa bodo v SLS pozorno spremljali finančna dogajanja, da ne bi "Slovenci in Slovenke morebiti plačevali za pretekle zgrešene poslovne poteze vodstva Pivovarne Laško ali katerih drugih gospodarskih družb".

Odstop Šrota po mnenju predsednika SNS Zmaga Jelinčiča pomeni začetek nekega gibanja, ki pa ne bo končano prej, "dokler ne bodo gospodje, ki so si na račun slovenskih davkoplačevalcev v zelo kratkem času nagrabili neskončno bogastvo, sedeli in dokler jim ne bo pobrano tisto, kar so si nagrabili". Zadeve se po njegovi oceni premikajo, vendar se boji, da je ta zadeva "narejena na ta način, da se bo Šrot umaknil, zadržal finančna sredstva, ki jih ima, gospodje iz vlade pa bodo zato ostali tiho in ne bodo drezali naprej".