Ivo Karlović je v Poreču po treh urah in 37 minutah premagal Jamesa Blaka s 6:7 (5), 4:6, 6:3, 7:6 (3) in 7:5, nato pa je po štirih urah in 23 minutah Marin Čilić ugnal še Mardyja Fisha s 4:6, 6:3, 6:7 (3), 6:1 in 8:6. Izid dvoboja ob izjemni predstavi gostiteljev, ki so v dobri formi, ni presenetljiv. Hrvaška namreč doslej proti ZDA, sicer najuspešnejši reprezentanci Davisovega pokala, ni izgubila dvoboja. Sicer pa ne igra niti Andy Roddick, poraženi finalist Wimbledona in najvišje uvrščeni Američan na lestvici ATP. Američane, ki jih vodi legendarni Patrick McEnroe, čaka težko delo, saj so se po zaostanku z 0:2 v Davisovem pokalu do zmage dokopali enkrat samkrat in še to davnega leta 1934 proti Avstriji.

V Ramat Hasharon pri Tel Avivu sta Harel Levy, ki je ugnal Igorja Andrejeva, ter Dudi Sela, ki je premagal Mihaila Južnija, poskrbela za vodstvo Izraela, Španija in Argentina, lanska finalista pokala, pa si po prvih dveh posamičnih partijah nista priigrala prednosti. Španci, branilci naslova, so neodločen izid v dvoboju z Nemčijo iztržili z veliko težavo, saj je Fernando Verdasco, deveti na lestvici WTA, po hudem boju in petih nizih vendarle strl debitanta v pokalu Andreasa Becka, čeprav je uvodni niz dobil s 6:0. Nemec Philipp Kohlschreiber je gladko premagal Tommyja Robreda, ki je nadomestil poškodovanega Davida Ferrerja. Čehi so se v Ostravi odločili za hitro sintetično podlago, vendar so to prednost gostiteljev Argentinci po zaostanku z 0:1 hitro izničili, saj je Juan Martin del Potro Ivu Minarju prepustil vsega sedem iger. Pred tem se je Tomas Berdych, prvi 'lopar' Čehov, v petih nizih namučil z Juanom Monacom.