„Informacije o tem, da naj bi bila zakonca Mirko in Tanja Tuš tik pred ločitvijo in to zaradi njegove domnevne romance z Leo Grabar, direktorico Designstudia Dan iz Celja, so neresnične,“ je dodala. Poudarila je, da skladno s teorijo in že potrjeno sodno prakso brez privolitve prizadetega ni mogoče pisati o zasebnem življenju osebnosti iz javnega življenja, ki zanimajo javnost (če se v določenem delu že same niso odrekle zasebnosti tudi v tem delu).

„G. Tuš niti njegova žena nista javni osebi, g. Tuš se že ves čas svojega poslovnega nastopanja, kot lastnik družbe Engrotuš d.d., nedvoumno in jasno izogiba nastopom v javnosti, ne daje intervjujev, ne razglablja v javnosti, ne o svojem poslovnem življenju, kaj šele o svojem zasebnem življenju. Vse navedeno jasno, nesporno in neposredno izkazuje, da niti gospod Tuš niti gospa Tuš nista absolutno javni, niti relativno javni osebi, še posebej ne na področju intimnega življenja, kamor spadajo informacije o domnevnih zakonskih težavah in ločitvi naše stranke,“ je navedla Zidar-Klemenčičeva, ki je ugotovila, da je njeni stranki z spornimi objavami nastala škoda.

„Razlikovati je potrebno med dejstvi, ki so namenjena javni diskusiji in med podrobnostmi, ki ne pomenijo izvrševanja javne funkcije in ne prispevajo k debati v javnem interesu. Vsako objavljanje domnevno intimnih in zasebnih trenutkov / .../ pa je popolnoma nedopustno in tako v popolnem nasprotju s sodno prakso Evropskega sodišča za človekove pravice kot tudi slovensko sodno prakso. Posega ne more opravičiti niti interes javnosti in ni tehtanja med pravico do zasebnosti in drugih pravic,“ je sklenila in napovedala, da bo njena stranka zoper medije, ki so podali takšne
izjave in zoper odgovorne osebe sprožila ustrezne pravne postopke.