Meglič je v finalu progo odpeljal brez dotika, stopničke pa so mu ušle za 45 stotink. Campbell je za 1,55 sekunde prehitel Italijana Danieleja Molmentija, evropskega prvaka, ki ga je pribitek dveh sekund zaradi dotika vratc stal zmage. Tretji je bil Nemec Alexandr Grimm, olimpijski prvak (+1,66). Savšek je v finalu pred merjenjem vmesnega časa napravil napako in za zgrešena vratca dobil 50 kazenskih sekund pribitka, tik pred ciljem pa se je še prevrnil. Kljub temu ni končal na zadnjem mestu najboljše deseterice. Trojno zmago so slavili gostitelji. Vnovič je bil prepričljivo najboljši Martikan, olimpijski zmagovalec iz Pekinga ter svetovni in evropski prvak. Kar 2,94 sekunde je zaostal Aleksandr Slafkovsky, tretji pa je bil Matej Benuš. "Dosegel sem sicer najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu, toda s finalno vožnjo ne morem biti zadovoljen. V zgornjem delu mi je še šlo, potem pa sem hotel preveč in sem krajšal linijo ter zato izpustil vratca. Tudi v zadnjem delu pred ciljem sem peljal slabo," je priznal Benjamin Savšek.

Meglič je bil v polfinalu četrti (+1,72), najboljši pa je bil Italijan Daniele Molmenti. Drugi slovenski polfinalisti, tudi največja slovenska aduta Peter Kauzer, zmagovalec uvodne tekme v francoskem Pauju, in Dejan Kralj, tretji v Pauju, so drugo tekmo svetovnega pokala končali že pred finalom. Med kajakaši je bil Kauzer 12. (+5,85), Kralj, ki je izpustil predzadnja vratca, pa 18. (+52,57). Nina Mozetič je končala na 19. mestu med kajakašicami s 107 sekundami zaostanka, ker je izpustila zadnji dve vratci. Že v sobotnih kvalifikacijah so izpadli kanuista Simon Hočevar na 23. mestu in Dejan Stevanovič na 27. mestu, ter kajakašica Urša Kragelj (24.). Med kajakašicami je v finalu zmagala Slovakinja Elena Kaliska pred Avstralko Katrino Lawrence in Dukatovo. Zadnja tekma letošnjega svetovnega pokala bo v Augsburgu v Nemčiji (10. -12. julij).