V glavnem delu turnirja bo ob najboljši slovenski igralki Katarini Srebotnik, ki je doslej že enajstkrat nastopila na sveti travi, prvič v karieri zaigrala tudi Maša Zec-Peškirič, ki je bila neposredno uvrščena na turnir, zgodovinski uspeh pa sta dosegla Luka Gregorc in Grega Žemlja. Prvič v zgodovini bo tako na glavnem turnirju nastopil tudi slovenski igralec oziroma kar dva, saj se je Gregorcu in Žemlji uspelo prebiti čez vse kvalifikacijske kroge.

Žreb je določil, da se bo Srebotnikova, ki za zdaj vadi na travnatih igriščih Wimbledona, vendar bo dokončno odločitev o nastopu sprejela tik pred zdajci, v prvem krogu srečala z Japonko Akiko Nakimura, ki je v kvalifikacijah izločila Polono Hercog. Maši Zec-Peškirič je žreb namenil dvoboj s Poljakinjo Urszulo Radwansko. Gregorca v prvem krogu čaka 15. nosilec Španec Tommy Robredo, tudi Žemlja pa bo imel za nasprotnika Španca, 32. nosilca Alberta Montanesa.

Potem ko je lani Federerja po najdaljšem finalu v zgodovini wimbledonskih obračunov (4:48 ure) do solz "potolkel" in mu preprečil še šesti zaporedni naslov prav Nadal, se letos zdi, da ima Švicar po odpovedi Španca zaradi poškodbe lažjo pot do zmage in zgodovinskega 15. naslova za grand slam. Po lanskem razočaranju si je Federer že opomogel in bo tako lovil šesti naslov na sveti travi.

Odpoved Nadala je Federerju obenem tudi na široko odprla vrata do ponovne številke 1 svetovnega tenisa, do položaja, na katerem je bil rekordnih 237 tednov, preden ga je avgusta lani Nadal potisnil na drugo mesto. Federer, ki ima proti Nadalu nič kaj privlačno razmerje zmag in porazov 7-13, se je Špancu izognil tudi v finalu OP Francije. Namesto četrtega zaporednega finala proti Nadalu se je pomeril s Švedom Robinom Söderlingom in se tako s 14 osvojenimi naslovi za veliki slam izenačil z legendarnim Američanom Petom Samprasom.

Pot do finala bi Federerju morda lahko preprečil Srb Novak Đoković, s katerim bi se srečala v polfinalu, a do takrat se zdi, da Švicar ne bo imel pretežkih nasprotnikov. Začel bo proti Tajvancu Yen-Hsun Luju, vendar pa se lahko v četrtek krogu sreča s finalistom OP Francije Söderlingom, v četrtfinalu pa ali s sedmim nosilcem Špancem Fernandom Verdascom ali z devetim nosilcem Francozom Jo-Wilfriedom Tsongo.

Po odpovedi Nadala se zdi, da je veliko pridobil tudi domači favorit, Škot Andy Murray, ki mu sedaj ni več treba skrbeti, da bi se s Špancem srečal v polfinalu. Murray si želi postati prvi Britanec po Fredu Perryju s prestižno wimbledonsko lovoriko.

V ženskem delu sta prvi favoritki za naslov gotovo spet sestri Williams, še posebno Venus, čeprav na teniški lestvici WTA obe zaostajata za Rusinjo Dinaro Safino. Podobno kot je v minulih letih veljalo za Federerja, je Wimbledon prav tako teren Williamsovih. Venus je zaigrala v sedmih finalih Wimbledona in osvojila pet turnirjev, vključno z zadnjima dvema. Njena mlajša sestra Serena pa je doslej v karieri zaigrala v štirih finalih na igriščih All England Cluba in osvojila dva naslova.

Tudi številke govorijo v prid Williamsovih: Serena je skupaj osvojila deset grand slamov, Venus pa sedem, medtem ko mlajši sestri Marata Safina do zdaj v treh finalnih nastopih še ni uspelo zmagati na enem od turnirjev velike četverice. Odpisati ne gre niti zmagovalke iz leta 2004 Rusinje Marije Šarapove, ki se vrača po poškodbi in operaciji rame, v dobri formi pa sta tudi mladi igralki Belorusinja Viktorjia Azarenka in Danka Caroline Wozniacki.