Nogometaši Interblocka so ubranili naslov pokalnega prvaka in bodo tako v prihodnji sezoni nastopili v drugem krogu kvalifikacij novoustanovljene evropske lige (doslej pokal UEFA). Čeprav so bili večino tekme boljši tekmec, pa je njihovo zmago vsaj malce omadeževal drugi, Rakovićev zadetek, dosežen iz očitnega prepovedanega položaja. Tudi zaradi njega - predvsem pa zaradi svoje preveč zadržane in raztrgane igre - so Koprčani v svojem tretjem pokalnem finalu prvič klonili.

Ljubljančani so tekmo začeli podjetneje in žogo v večji meri držali v svoji posesti. A pravih priložnosti jim sprva kljub slabši igri Kopra ni uspelo izpeljati. Prvi strel proti golu je sprožil Jelečević v 13., drugega pa Zeljković v 17. minuti, vendar Suhonjić ni imel veliko dela. Šele v 21. minuti so do prvega poskusa prišli tudi Primorci. S prostega strela je Strajnarja malce ogrel Viler.

Že v 25. minuti je moral koprski strateg Nedžad Okčić poškodovanega Ipavca menjati z Radujkom, le nekaj trenutkov pozneje pa je njegov kolega na Interblockovi klopi Igor Benedejčič iz igre potegnil Jogana in ga nadomestil z Grabusom. Nevarnejši nogometaši iz slovenske prestolnice so mrežo prvič zatresli v 36. minuti, toda Berić je bil v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri 0:0. Isti igralec pa je le štiri minute pozneje svojo ekipo le popeljal v vodstvo. Zeljković je izvedel prosti strel z desne strani, Berić pa je pred premalo odločnim Suhonjićem z glavo žogo potisnil v mrežo.

Kmalu po začetku drugega polčasa so Ljubljančani zabili svoj drugi gol na tekmi. Po podaji Berića se je sam pred vrati Kopra znašel Raković in zadel za povišanje vodstva. Toda Koprčani bodo imeli marsikaj povedati glede tega zadetka, saj je bil Raković ob zadetku globoko v prepovedanem položaju in bi ga sodniška trojka morala razveljaviti. Toda ostalo je pri dveh zadetkih prednosti Ljubljančanov. Že v 59. minuti bi bilo lahko 3:0, ko se je pred Suhonjićem znašel Majcen, toda za nekaj centimetrov zgrešil levi zgornji kot koprskih vrat.

V 63. in 64. minuti so do redkih strelov spet prišli tudi Koprčani, a Rajčevič in Radujko nista bila natančna. Toda koprsko prebujanje je vseeno obrodilo sadove. V 76. minuti je namreč Viler odlično izvedel prosti strel s 25 metrov in zadel sam levi zgornji kot vrat Interblocka. Izkazalo pa se je, da je bil ta gol Kopra - po drugem rumenem kartonu Radujka je ostal na igrišču le z desetimi možmi - le "častni", saj so Ljubljančani znali do konca obdržati prednost in se veseliti nove lovorike.

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 2000, sodniki: Čeferin, Rešek (oba Kranj) in Ul (Maribor).
* Strelci: 1:0 Berić (40.), 2:0 Raković (53.), 2:1 Viler (76.).
* Interblock: Strajnar, Jelečević (od 86. Skubic), Elsner, Ntame, Jogan (od 31. Grabus), Matić, Grabić, Zeljković, Raković, Majcen (od 90. Božič), Berić.
* Luka Koper: Suhonjić, Handanagić, Petrović, Rajčević, Polovanec, Ipavec (od 25. Radujko), Vitagliano (od 72. Božičič), Struna, Guberac (od 68. Mertelj), Brulc, Viler.
* Rumeni kartoni: Jogan, Raković, Grabus; Handanagić, Radujko, Mertelj.
* Rdeč karton: Radujko (90.).