Ob tem minister dodaja, da bi se v takšnem primeru država seveda lahko vključila v reševanje tekstilnega podjetja Mura. Dokler pa so razmere takšne kot so, je vključitev države otežena oziroma skoraj nemogoča, je po slovesnosti ob odprtju tovarne formalina v Nafti v pogovoru z novinarji povedal gospodarski minister.

Če bi država podjetje po neki visoki ceni dokapitalizirala, bi to pomenilo, da mora dati kvečjemu prevzemno ponudbo, in sicer po nekih nerealno visokih cenah, od tega pa bi nazadnje imeli korist neki zasebni lastniki Mure in na koncu banke. "Ko govorimo o prilivu, o dodatnih finančnih injekcijah za Muro, je treba najprej pripraviti natančen program prestrukturiranja Mure, "tako da bomo vedeli, če rečemo A, kaj je tudi B in C".

Poleg tega pa bo treba zagotoviti, da denar, ki bo v Muro prišel, ne bo namenjen samo nekim visokim izplačilom lastnikom in bankam, kar ne bi pomenilo nič za Murin razvoj," je nadaljeval Lahovnik. Poudaril je, da je treba zagotoviti razmere, da bo denar, ki bo prišel v Muro, namenjen razvoju tega podjetja.

"Če dokapitalizacija ne bo uspešna, je treba ugotoviti, kakšna je trenutno realna vrednost Mure, in potem jo bodisi država dokapitalizira prek paradržavnih skladov in potem prenese na posebno družbo za prestrukturiranje, ali pa lastniki sami prenesejo to neposredno na to družbo in potem država prevzame odgovornost. Mura ni običajna družba, gre za 3200 do 3300 zaposlenih, to je socialna bomba za Prekmurje," je še dodal Lahovnik.