Ljubljanski župan Zoran Janković in njegova večina v mestnem svetu sta na ponedeljkovi seji s podporo Titovi ulici dokazala, da želita "znova odpirati še nezaceljene rane slovenske družbe", meni Novakova.

Padec komunizma je po njenih navedbah omogočil tudi nastanek neodvisne in samostojne Slovenije, ki se je odločila postati članica družine evropskih demokratičnih držav. "Na tej poti je morala izpolniti temeljna demokratična merila, kot so spoštovanje človekovih pravic, pravna država, demokracija, zaščita manjšin," je spomnila Novakova.

"Medtem ko v zrelih demokratičnih družbah pozitivno gledajo na prehojeno pot, pa bomo Slovenci padec komunističnega totalitarizma 'proslavili' s poimenovanjem ene od ulic v Ljubljani po voditelju komunistične Jugoslavije Josipu Brozu Titu," je zapisala evropska poslanka. Kot je dodala, je Tito med drugim kriv za zločine proti slovenskemu narodu in za množične kršitve človekovih pravic v času obstoja jugoslovanske komunistične države.

V Mestnem odboru SLS Ljubljana pa so zapisali, da z razočaranjem sprejemajo "dejstvo, da si ljubljanski župan v času, ko je pred nami najhujša gospodarska in socialna kriza v zadnjih desetletjih in bi bila složnost med nami nujno potrebna, prizadeva v slovenski narod vnašati razdor".