"Mislim, da je dokaj jasno. Če so te izbrali za testiranje, moraš biti pod budnimi očmi od trenutka, ko ste obveščeni, do trenutka, ko oddate vzorec," je Pound povedal za Cyclingnews. "Lance, ki sam sebe razglaša za najbolj testiranega športnika, zagotovo to ve. Če pogledamo zadevo v celoti, je slednji izgovor za nepriznavanje testa, da mu njegov manager krije hrbet, ko Lance izgine za pol ure. To je povsem v nasprotju s pravili," je bil oster. V tem času bi lahko športnik kakorkoli vplival na izid testiranja, zato je bilo ravnanje Francoske protidopinške agencije (AFDL) po mnenju Pounda pravilno.

Francozi so proti Armstrongu sprožili disciplinski postopek zaradi domnevne kršitve protidopinških pravil. Američanu očitajo, da naj ne bi popolnoma sodeloval s protidopinško komisijo. Ob temeljitem testiranju 17. marca sicer v njegovem urinu, laseh in krvi niso našli nobenih prepovedanih sredstev, a je zdravnik pri AFLD, ki je opravljal teste, agencijo obvestil, da se Armstrong ni držal pravila, da mora bit ves čas testiranja "na očeh" zdravnika in da naj bi namenoma zamudil na test. Armstrong zanika obtožbe, da naj bi se želel izogniti dopinškemu testu. Sporno naj bi bilo, ker se je pred testom oprhal.

Ameriški profesionalni kolesar, ki se je po triletni odsotnosti iz aktivnega športa letos znova pridružil kolesarski karavani, kljub poškodbi ključnice vztraja pri postavljenih ambicioznih načrtih ter udeležbi na slovitem Giru d'Italia. Sedemintridesetletni Teksačan, ki je najbolj znan po tem, da je med leti 1999 in 2005 sedemkrat zapored zmagal na dirki Tour de France, si letos najbolj želi nastopiti prav na tej znameniti francoski preizkušnji.