Celjski rokometaši so hitro preboleli ljubljansko zaušnico in v polfinalnem pokalnem posladku v dvorani Bonifika ugnali Velenjčane, ki so v sklepnih obračunih v tej sezoni ostali brez pomembnega člena v njihovi igri - Hrvata Ivana Čupića, zaradi kazni pa med tekmo ne morejo računati niti na "neposredne" nasvete trenerja Ivice Obrvana.

Celjska zasedba je velenjski prizadejala sploh prvi poraz v medsebojnih obračunih v tej sezoni, zmago pa si je tlakovala z granitno obrambo, izjemno navdahnjenima predstavama Miladina Kozline in njegovega soigralca na vratarskem mestu - Aljoše Rezarja. Prvi je tekmecem iz Šaleške doline nasul 12 golov, drugi pa je zbral kar 17 obramb.

Celjani so začeli malce zaspano, zaostanek 1:3 pa so hitro izničili in po "eksploziji" Kozline, ki je v prvih petnajstih minutah dosegel pet od skupno osmih golov, prevzeli pobudo in zagospodarili na koprskem parketu. V prvem polčasu so si nekajkrat priigrali tri gole prednosti, sijajno pa so unovčili številno prednost - po izključitvi Marka Bezjaka - v začetku drugega polčasa in si nabrali pet golov zaloge (20:15). V 38. minuti so si priigrali najvišjo prednost (21:15), kar pa ni zmedlo njihove tekmece iz Šaleške doline, ki so vztrajno nižali razliko in se nekajkrat približali na dva gola zaostanka. Nazadnje v 57. minuti, ko je bilo 27:29. Preobrat jim ni uspel, predvsem zaradi razvodenele igre v napadu in sijajnima predstavama Kozline in Rezarja, čeprav si zasluge za zmago lahko pripišejo tudi drugi "pivovarji".