Voronin je ob tem napovedal poostritev nadzora na meji z Romunijo in ponovno uvedbo vizumov za romunske državljane. Poleg tega je romunskega veleposlanika v Moldaviji razglasil za nezaželeno osebo in odredil, da mora v 24 urah zapustiti državo, poročanje ruske tiskovne agencije Interfax še povzema nemška dpa. Nekaj protestnikov je v torek na zgradbo parlamenta in predsedniško palačo obesilo romunske zastave.

Po besedah Voronina so moldavske varnostne sile po nasilnih protestih prijele 118 demonstrantov, vendar pa so "sponzorji upora" že zapustili državo.

Ruski zunanji minister Sergej Lavrov pa je danes dejal, da so zahteve moldavske opozicije za ponovno štetje glasovnic z nedeljskih volitev "neutemeljene", poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Komunisti, ki so v tej nekdanji sovjetski republiki na oblasti od leta 2001, so na nedeljskih parlamentarnih volitvah dobili okoli 50 odstotkov glasov in si tako zagotovili absolutno večino v parlamentu. Opozicija trdi, da so izidi ponarejeni, in zahteva predčasne volitve. Moldavska vlada in opozicija sta po izbruhu protestov v torek dosegli dogovor o ponovnem štetju glasovnic.

Opazovalci Organizacije za varnost in sodelovanje v Evropi (Ovse) in Sveta Evrope so sicer volitve z določenimi pridržki ocenili kot pravične in svobodne.