Župan Rebolj je dodal, da ga še zlasti veseli, da je razsodba hkrati dokaz, da na občini z izredno odpovedjo oziroma »nepravilnimi odločitvami in postopki«, kakor se jim je očitalo, niso zapravljali davkoplačevalskega denarja. Za nameček bodo poskusili po sodišču izterjati tudi povračilo materialne škode, ki jim jo je povzročila »huda strokovna napaka« bivše direktorice pri sklepanju kupoprodajne pogodbe s prodajalcem Tuš nepremičnine.

Prav ta napaka, zaradi katere so na objektu v središču Moravč (trgovina Tuš), kjer nameravajo urediti knjižnico, pridobili manjši delež lastninske pravice od dogovorjenega, naj bi bila povod za izredno razrešitev direktorice. Napaka naj bi namreč porušila zaupanje med županom in direktorico, čeprav jo je župan razrešil s položaja uradnika na podlagi možnosti, ki nadrejenemu funkcionarju omogoča, da v prvem letu nastopa funkcije uradnika razreši zgolj na podlagi nesoglasij in mu razlogov za izredno odpoved ni treba pojasnjevati.

Po županovi oceni znaša materialna škoda zaradi zapletov pri nakupu prostorov Tuševe trgovine, ki so jih nedavno odpravili, okrog pet tisoč evrov. Zaradi zamude in neurejenih lastniških razmerij niso mogli kandidirati niti za državna in evropska sredstva. Ali bodo šli v tožbo, še preučujejo, saj tudi v tem primeru ne bi radi po nepotrebnem zapravljali davkoplačevalskega denarja.