Union Olimpija – Zlatorog: Prenos nogometne tekme iz Belfasta in slabe Olimpijine igre so družno izpraznile tivolske tribune, na katerih se je zbralo komaj 150 gledalcev, ki niso videli kaj prida. Na ljubljanski strani stara zgodba: raztresena organizatorja igre Harrington in Nešović, nezainteresirani Begić, medla obramba. Zlatorog je takoj začutil svojo priložnost. Nejc Strnad je zadeval trojke, prodiral skozi anemično Olimpijino obrambo in nizal točke (16 v prvem polčasu). Na drugi strani Hukić in Golubović solidna v napadu, a utopljena v obrambno krhkost svoje ekipe. Tudi drugi polčas ni prinesel preobrata. Košarkarski slog, ki odganja publiko, se je nadaljeval. V tej rudarski košarki, v kateri nihče ni vodil za več kot šest točk, pa še to le enkrat (Olimpija), sta moštvi v zadnje minute prišli skorajda poravnani. Olimpijo sta takrat reševala Jasmin Hukić in končno tudi obramba. Slabi dve minuti pred koncem je prišla na 73:68, a ni nadaljevala v tem slogu. Vince Hunter je pet sekund pred koncem Zlatorog povedel v vodstvo (73:75), Jasmin Hukić pa je s prodorom pod koš izsilil podaljšek. V zadnjih petih minutah so Hukić, Greene in Klobučar vendarle prinesli prednost, ki je borbeni Laščani niso več zmogli ujeti.

Helios – Geoplin Slovan: Domžalčani so v roku petih dni vzeli mero še drugi ljubljanski ekipi v domači dvorani, saj je po veliki sobotni zmagi nad Olimpijo sedaj padel še Slovan. Še dobre tri minute do konca je imel Helios osem točk prednosti, a so se žilavi Plinarji vrnili, v sami končici pa sta tekmo v domačo korist odločila Jure Močnik (13 asistenc) in Alvin Snow z natančnim izvajanjem prostih metov. Trener domačih Rado Trifunovič, ki ni mogel računati na Željka Zagoraca in Žigo Zagorca, je po tekmi dejal: »Tekme z Geoplinom Slovanom so vedno nekaj posebnega in izredno težke. Pohvalil bi moje igralce in zveste navijače, ki nas je spremljalo.«

Luka Koper – Hopsi Polzela: Domači košarkarji so vodili samo enkrat (2:0), nato pa so vse niti v svojih rokah držali gostje s Polzele. Pri Hopsih je še enkrat več blestel Shawn King, ki je imel izdatno pomoč tudi v razigranih soigralcih. »Skozi vso tekmo smo nadzirali igro in rezultat, že sredi tretje četrtine smo imeli visoko prednost, vendar smo z nakaj napakami dovolili domačim igralcem, da so se nam v samem zaključku tekme približali,« je po tekmi spregovoril trener Hopsov Boštjan Kuhar.

Elektra Esotech – Krka: Novomeščeni so se želeli maščevati Elektri za poraz v polfinalu pokala Spar, kar jim je na koncu tudi uspelo. Dvoboj je bil vseskozi izjemno izenačen, Krka pa si je bolj občutno prednost nabrala le v tretji četrtini, a so jo domači hitro ujeli. Vse upe Elektre na prvo zmago v končnici je pokopal Simon Petrov z dvema zadetima prostima metoma. Izkušeni trener gostov Ivan Sunara je bil po koncu tekme kratek in jedrnat: »Slavili smo novo zmago in to je v tem trenutku najbolj pomembno.«