Ta teden bo imel telovadec Narodnega doma priložnost, da sam postane najuspešnejši telovadec vseh časov na enem orodju.

Po olimpijskih igrah v Pekingu, kjer je bil Petkovšek peti, si je poškodoval prstanec na desni roki, ki mu je vzel veliko moči, kariera pa je bila znova za nekaj časa prekinjena. Zaradi nečloveških bolečin, je menjal celo tehniko prijemov na bradlji, kar je po njegovih besedah sedaj postalo avtomatično. Na sceno se je vrnil šampionsko. Na generalki pred Milanom je zmagal v Cottbusu in tekmecem nakazal, kam meri v Italiji.

S kakšnimi občutki ste šli na pot?

Da nisem slabši, kot sem bil, da lahko izvedem vajo kot nekoč ter da sem ob dobri izvedbi konkurenčen za vrh.

S kakšno sestavo se boste predstavili v petek v kvalifikacijah v Milanu?

Izvajal bom enako vajo, s kakršno sem lani zmagal na evropskem prvenstvu in ki sem jo izvajal v kvalifikacijah na olimpijskih igrah. Torej z izhodiščno oceno 16,2. Za finale računam, da bom dodal eno prvino in povišal izhodišče na 16,5 točke.

Bi sprejeli ponudbo, če bi vam nekdo obljubil, da lahko ostanete doma in dobite bronasto kolajno?

Razmišljal sem tudi o tem. Ne bi sprejel. Naredil bom vse, da še enkrat postanem evropski prvak. Zavedam se, da je konkurenca izjemna ter da si številni telovadci želijo zlate kolajne. Toda dokler vem, da sem konkurenčen, bom skušal zmagati.

Vaši najhujši tekmeci?

Največji Francoz Cucherat, potem pa še Rus Krjukov, Ukrajinec Gončarov, Nemec Hambüchen in Grk Tsolakidis.

Čutite kakšno dodatno obremenitev, glede na to, da postavljate mejnike evropske gimnastike?

To ne, gre pa gotovo za še večjo motivacijo. Res me zanima, če se mi bo izšlo.

Kot telovadec tekmujete po vsem svetu, ne spomnimo pa se, kdaj ste nazadnje telovadili v Italiji...

Tudi sam se ne spominjam, kdaj je bilo to. Morda celo na sredozemskih igrah leta 1997 v Bariju (tedaj je bil Petkovšek tretji - op. p.). A mi ustreza, da je prvenstvo blizu, da je moč potovati z avtom.

Na bradlji v zadnjem času z naskokom prevladujejo Azijci. Ste konkurenčni?

Dejstvo je, da sem v Evropi pri vrhu, v svetovnem merilu pa Azijci izvajajo težje sestave. Moja prednost je čistost izvedbe. To pomeni, da če izvedem sestavo z izhodiščno oceno 16,5 odlično, lahko prejmem končno oceno višjo kot 16. To pa je dosežek, s katerim se uvrščaš na vrh. Res pa je, da morajo nekateri tekmeci narediti manjšo napako, da jih lahko prehitim.

Največja tekma sezone bo gotovo oktobrsko svetovno prvenstvo v Londonu?

To drži, a trenutno precej raje tekmujem z evropsko konkurenco, saj vem, da sem povsem konkurenčen.

Bo treba za svetovno prvenstvo sestavo še otežiti?

To bi bilo vsekakor dobro. A je še preuranjeno govoriti, kako se bodo stvari gibale. Moral bi dodati še eno prvino, ki pa je izjemno težka. Po olimpijskih igrah je nekaj časa kazalo, da bi jo lahko izvajal, a sem se poškodoval. Če jo bom torej vključil v sestavo, bo super, sicer pa bom še vedno konkurenčen s čisto izvedbo stare sestave.