To je potrdil tudi Ruplov odvetnik Boris Grobelnik, ki je bil včeraj, kot pravi sam, sicer v telefonski zvezi s kabinetom, papirjev pa še ni videl, čeprav jim je dal vedeti, da jih pričakuje.

Po naših informacijah naj bi papirji že bili pripravljeni in naj bi čakali le še na Ruplov podpis. Ob tem pa njegov odvetnik poudarja, da Rupel vztraja pri enakem obsegu pravic, kot jih ima zdaj. Kot je znano, je bil Rupel zaposlen v kabinetu v istem plačnem razredu kot pred tem na MZZ, torej v 49. plačnem razredu z dodatkoma na delovno dobo in doktorat. Povedano drugače, Rupel je imel okoli 3000 evrov osnovne bruto plače, posebnih ugodnosti, razen parkirišča, pa menda v kabinetu ni imel.

Če je res, da Rupel ne zahteva nič drugega kot vrnitev na MZZ pod enakimi pogoji, pod katerimi je lani od tam odšel, ni jasno, zakaj iz kabineta predsednika vlade njegovemu odvetniku še vedno niso poslali v podpis novega aneksa. Te informacije od tam nismo dobili.

Grobelnik trdi tudi, da se o delovnem mestu, na katerem bo delal Rupel, še niso do konca dogovorili oziroma se ne ve, ali bo zapisano v aneksu. In prav to bi lahko bil predmet "pogajanj" in sporazuma med Pahorjem in Ruplom. Pred odhodom pa je bil zaposlen na mestu veleposlanika v direktoratu za evropske zadeve in politično bilateralo.