Sanader je po srečanju državnega odbora za Nato še dejal, da Hrvaška vztraja pri ločitvi pogovorov z EU od vprašanja meje in njegovega reševanja na Meddržavnem sodišču v Haagu. Na tem srečanju je bil tudi hrvaški predsednik Stipe Mesić, sicer pa ne on ne Sanader danes nista želela odgovoriti, ali bo Hrvaška sprejela predlog EU za rešitev hrvaško-slovenskega spora o meji.

Kot je ponovil Sanader, ima Hrvaška "široko podporo mednarodne skupnosti," ko trdi, da obmejnega vprašanja ne more mešati s pristopnimi pogajanji. Poudaril je še, da je Zagreb od Bruslja zahteval enak odnos, kot ga je imela EU do Slovenije, ko je ta leta 2004 vstopila v povezavo. "Slovenija je z istim odprtim vprašanjem vstopila v Nato in EU. Če Evropa želi graditi svojo prihodnost in integracijo na enakih standardih, potem ne more obravnavati Slovenije na en, Hrvaške pa na drug način," je ponovil Sanader.

Kot je še poročala hrvaška tiskovna agencija Hina, hrvaški premier ni naravnost odgovoril na novinarsko vprašanje, ali bi hrvaški "da" Rehnovemu predlog pomenil, da bo država lahko končala pristopna pogajanja do konca leta in postala članica EU. "Hrvaška bo vstopila v EU, a ne na način, da bo dala svoje ozemlje. Ali bo to kakšen mesec prej ali kasneje, je v tem trenutku težko povedati," je odgovoril Sanader. Mesić se je strinjal s Sanaderjem in ponovil, da se bo Hrvaška sklicevala na mednarodno pravo.