Jandroković je na novinarski konferenci na sedežu hrvaške diplomacije dejal, da so s komisarjem Rehnom in slovenskim zunanjim ministrom Samuelom Žbogarjem v sredo v Bruslju nadaljevali pogajanja in iskali rešitve, ki bodo sprejemljive tako za Hrvaško kot za Slovenijo.

"Hrvaško stališče je nespremenjeno. Vztrajamo pri ločevanju hrvaškega pogajalskega procesa od dvostranskega vprašanja meje ter pri trenutni deblokadi hrvaških pogajanj z EU, tako kot pri reševanju obmejnega vprašanja oz. določanja mejne črte v skladu z mednarodnim pravom pred mednarodnim pravosodnim telesom. Hrvaška si želi Meddržavno sodišče v Haagu," je izjavil Jandroković.

Glede na to, da ima Slovenija drugačne poglede, sta Evropska komisija in komisar Rehn predstavila nov predlog, ki naj bi pripeljal do kompromisne rešitve, je pojasnil hrvaški zunanji minister. Dodal je, da bo Zagreb podrobno preučil predlog in predvidoma prihodnji teden obvestil Evropsko komisijo in slovensko stran.

Pri tem ni želel govoriti o podrobnostih Rehnovega predloga. Omenil pa je, da so se v sredo v Bruslju pogovarjali tudi o predlogu podpisovanja skupne izjave o neprejudiciranju meje. "Kar se nas tiče, bi bila že ena takšna izjava dovolj za deblokado pogajanj," je ocenil Jandroković. Po Jandrokovićevih besedah je možno, da se bo prihodnji teden že petič srečal z Rehnom in slovenskim kolegom.

Na novinarsko vprašanje, kako komentira potek procesa za razpis referenduma o vstopu Hrvaške v Nato v Sloveniji, pa je vodja hrvaške diplomacije dejal, da je ta pričakovan. "Od začetka smo menili, da referendum ni potreben, pričakovali smo, da se bo pobuda končala, tako kot se je. Veselimo se srečanja zavezništva na vrhu v Strasbourgu in Kehlu, kjer bo Hrvaška sodelovala kot polnopravna članica," je sklenil Jandroković.