Chen je obtožen, da je poneveril 3,12 milijona dolarjev iz posebnega predsedniškega sklada in da je prejel odkupnine v višini najmanj devet milijonov dolarjev v povezavi z nakupom zemljišča in pranjem denarja preko bančnega računa v švicarski banki.

Chen je že večkrat odločno zanikal obtožbe in trdi, da je žrtev "lova na čarovnice" sedanje prokitajske vlade, potem ko je bil kot predsednik Tajvana med letoma 2000 in 2008 odločen zagovornik neodvisnosti od Kitajske, ki ima Tajvan za del svojega ozemlja. Tožilci so namreč napovedali preiskavo zaradi korupcije proti njemu le nekaj ur zatem, ko se mu je lani maja iztekel mandat. Sedanji predsednik Ma Ying-jeou pa si od prevzema položaja prizadeva za izboljšanje odnosov s Pekingom.

Chena so danes vklenjenega pripeljali na sodišče, kjer je nato zanikal navedbe nekdanjega pomočnika svoje soproge Tsai Ming-chieha, ki je pričal, da je poslovnež Leslie Koo paru plačal 11,42 milijona dolarjev za prodajo zemljišča vladi. Chen je priznal, da je njegova soproga sprejela denar od Kooja, ki je vladi prodal zemljišče za veliko višjo ceno od tržne. Dodal pa je, da je to naredila brez njegove vednosti in da je šlo za donacijo. Leslie Koo pa je na sodišču zanikal, da bi šlo za podkupnino in dejal, da je šlo za provizijo.

To je sicer le eno od sojenj, ki se obeta 58-letnemu Chenu, saj je obtožen tudi izsiljevanja, zlorabe položaja idr., z njim pa tudi več članov njegove družine. Njegova soproga, sin in snaha so že priznali krivdo za pranje denarja. Če ga bodo spoznali krivega za vse obtožbe, mu grozi dosmrtna zaporna kazen.

Chen je sicer v priporu že od novembra lani.