"Zaradi izkušenj iz zadeve Depala vas, ki se je končala pred točno 15 leti na današnji dan, se zavedam, da so mediji primerno sredstvo za manipulacijo z javnostjo, ne pa za razjasnitev dejstev," je poudaril.

Kot je dodal, je zgodba, ki se odvija danes, popolnoma enaka kot v času Depale vasi, ko so "določeni mediji igrali vlogo podpore pri nezakonitih aktivnostih tajnega (ne)zakonitega policijskega sodelavca in medijsko podpirali aktivnosti policijskega uslužbenca 'Petra iz Sove'".

"Tudi takrat so se domnevni dokazi sproti pojavljali v tedniku, kjer so novinarji z vednostjo 'Petra iz Sove' objavljali ponarejene dokumente in ustvarjali zgodbe o teh 'dokazih'," je poudaril.

Njavro: Praprotnik in "Peter iz Sove" sta javno opozorila vse domnevne "osumljence", ki so se lahko medtem znebili dokazov

Po besedah Njavra je časopisna hiša Dnevnik, pod avtorstvom novinarja Roka Praprotnika, začetnik medijske afere Patria. "Ta isti avtor vseskozi navaja podatke o poteku preiskave, namiguje na vpletene akterje, njihove domnevne vloge, opisuje domnevne faze preiskave, domnevne operativne poteke preiskave in domnevne zaplete ob njih," je dodal.

Tako se po Njavrovo poraja "upravičeni sum, da je zadeva le politično režirana, saj bi ob resni preiskavi ne smele curljati informacije prek medija. Po mojem mnenju so Rok Praprotnik in nekateri sedanji vidni politiki ter seveda 'Peter iz Sove' na ta način javno opozorili vse domnevne 'osumljence'".

"S tem so aktivno ovirali preiskavo. Logično je namreč sklepati, da so se akterji v medijih prepoznali in v tem času znebili vseh dokazov," je opozoril Njavro.

Zato se javno sprašuje, zakaj policija ni po uradni dolžnosti začela preiskave "kaznivega dejanja izdaje uradne tajnosti", ki ga je po njegovem storil neznani storilec.

Prav tako se Njavro sprašuje, zakaj policija ni po uradni dolžnosti začeli preiskave "kaznivega dejanja zlorabe uradnega položaja in pravic", ker ni nihče podal ovadbe iz prej navedene alineje, ki bi jo morali podati po uradni dolžnosti.

"Zakaj policija ni po uradni dolžnosti začela preiskave 'kaznivega dejanja oviranja preiskave', ki ga je storil znani storilec oziroma več storilcev, ki posreduje operativne informacije o poteku aktive kazenske preiskave javnosti in tako prek medija obveščajo domnevne 'osumljence'," se je še vprašal.