Sicer pa sta ministra danes ob robu zasedanja v Bruslju po Jandrokovićevih besedah govorila predvsem o članstvu Hrvaške v zvezi Nato. Slovenski minister mi je povedal, da "slovenska vlada počne vse, kar je potrebno, da bi Hrvaška postala članica zavezništva na vrhu v Strasbourgu in Kehlu", je po pogovoru pojasnil Jandroković.

V povezavi z reševanjem vprašanja meje in nadaljevanja pogajanj Hrvaške z EU pa je Jandroković dejal le, da sta oba ministra pojasnila razmere v svojih državah in da je dogovorjen sestanek v troje s komisarjem Rehnom prihodnji teden. Sestanek naj bi bil v začetku prihodnjega tedna.

Medtem ko je Slovenija že načelno sprejela Rehnov predlog za mediacijo pod vodstvom nekdanjega finskega predsednika Marttija Ahtisaarija, ki naj bi do konca leta predlagala rešitev vprašanja meje in omogočila nadaljevanje pogajanj Hrvaške z EU, bo Hrvaška svoje stališče predstavila v ponedeljek.

Jandroković sicer danes skupaj z italijanskim kolegom Francom Frattinijem leti v Rim, kjer je tudi hrvaški premier Ivo Sanader, ki ima predvideno srečanje s predsednikom italijanske vlade Silviom Berlusconijem. Pričakovati je mogoče, da bodo govorili tudi o omenjenih vprašanjih.

Generalni sekretar zveze Nato Jaap de Hoop Scheffer je danes v uvodnem nagovoru na zasedanju, ki se ga prvič udeležuje tudi nova ameriška zunanja ministrica Hillary Clinton, posebej izpostavil, da zavezništvo na jubilejnem vrhu ob svoji 60. obletnici upa, da bo lahko med svoje vrste sprejelo novi članici - Hrvaško in Albanijo.