Za Jezernike, trenutno vodilno ekipo lige, je zvezdnik Kobe Bryant (22 točk, osem asistenc) že v prvi četrtini zadel vseh šest poskusov iz igre za 13 točk. Po njegovi zaslugi so gostitelji z delnim izidom 22:6 prvo četrtino dobili z 39:26, priložnost za igro pa so nato dobili tudi rezervisti. Na drugi strani je Leandro Barbosa za Phoenix dosegel 18 točk, sedem asistenc in šest skokov, nekdanji član Jezernikov Shaquille O'Neal pa 12 točk in sedem skokov. Vujačič je bil s 14 točkami najboljši med igralci, ki niso bili v začetni peterki. Dragič je bil s svojim rekordom kariere v NBA za Alandom Tuckerjem (16 točk) tretji strelec gostov, ki so oslabljeni, saj poškodovani organizator igre Steve Nash (desni gleženj) še ne more igrati, Amare Stoudemire, prvi strelec moštva, pa je zaradi operacije desnega očesa sezono že končal.

Cleveland je kljub porazu ostal na drugem mestu v ligi. Kitajec Yao Ming je bil z 28 točkami in osmimi skoki prvi mož tekme v Houstnu, obenem pa je z desetimi točkami v tretji četrtini sam izenačil celotni strelski izkupiček gostov v tem delu igre, po katerem so domači povedli z 68:50. Na drugi strani je LeBron James za Cleveland sicer dosegel 21 točk, vendar je zadel le sedem od 21 metov igre, ujel le eno žogo, niti enkrat pa ni bil podajalec. Brez asistence je bil prvič po 446 tekmah v NBA karieri.