Že v soboto je bil za Slovence v obeh krajih uspešen dan. Roki Drakšič je slavil v kategoriji do 66 kg, sedmi pa je bil Tadej Čeh (do 73 kg). "'Ubil' jih je. Res se je dobro boril, še posebej je odmevna prva zmaga proti Egusi, ki v judo krogih velja za enega boljših borcev," je na dan zaljubljencev dejal Gregor Brod, trener Bežigrada, ki je spremljal nastope slovenskih reprezentantov. Poleg Drakšiča in Čeha so nastopili še Matjaž Trbovc in Dorijan Jamnišek (do 60 kg), ki sta izgubila že v prvem dvoboju, podobno pa se je godilo tudi Igorju Trbovcu (do 66 kg). V kategoriji do 73 kg je Sašo Jereb tekmovanje končal v osmini finala, Marko Prodan pa je klonil že na samem začetku.

Na stopničke se je v Budimpešti zavihtela Urška Žolnir (do 63), ki je v boju za tretje mesto premagala rojakinjo Majo Uršič. V tej skupini je v prvem krogu izgubila Tina Razinger, Nina Miloševič pa v drugem, prav tako kot Petra Nareks (do 52 kg). Na začetku sta se poslovili še Kristina Vršič (do 48 kg) ter Tina Trstenjak (do 57 kg). Bolj veselo je bilo v ženskem taboru včeraj, ko sta tretje mesto zasedli Lucija Polavder (do 78 kg) in Ana Valenšek (do 70 kg), ki je dostojno nadomestila Rašo Sraka, pri moških pa je bil drugi Aljaž Ceraj (do 81 kg). Manj uspešen je bil v kategoriji nad 100 kg Matjaž Ceraj (5. mesto), že v prvem poskusu pa so se od tekmovanja poslovili Igor Spasojevič (do 90 kg), Jan Ratej (nad 100 kg) in Matija Erjavec (do 100 kg).