Mehičani so od 65. minute igrali brez kapetana Rafaela Marqueza, ki je dobil rdeči karton potem, ko se je sprl z vratarjem ZDA Timom Howardom. ZDA so s Kostariko, ki je z 2:0 (0:0) premagala Honduras z zadetkoma Furtada (48. in 59.), prve na lestvici. Ker sta se Salvador, za katerega je bil uspešen Romero (79. in 90.), ter Trinidad in Tobago, Carlos Edwards je zadel v sedmi minuti, Yorke pa v 27. iz enajstmetrovke, razšla brez zmagovalca (2:2), so Mehičani s Hondurasom zadnji na lestvici. Od šestih ekip se bodo na SP neposredno uvrstile prve štiri reprezentance, četrta pa bo igrala dodatni dvoboj z moštvom iz južnoameriške skupine.

Mehika bo naslednje kvalifikacijsko srečanje igrala 28. marca doma s Kostariko, mehiški mediji pa že pišejo, da je vprašanje, če bo Eriksson po nizu neuspehov še na selektorskem mestu. Že pred tem je v tej ameriški državi tlelo nezadovoljstvo, saj je Eriksson v ekipo uvrstil štiri naturalizirane igralce in odprl ostro polemiko o premajhnem 'domoljubju'.