Francoski rokometaši so po letih 1995 in 2001 tretjič slavili na svetovnih prvenstvih, v svojih vitrinah pa imajo še srebrno kolajno iz leta 1993 ter tri odličja bronastega leska (2005, 2003 in 1997). Galski petelini v zadnjem obdobju prevladujejo na rokometnem prizorišču, po lanskem avgustovskem zmagoslavju na poletnih olimpijskih igrah v Pekingu pa so osvojili še naslov svetovnih prvakov v Zagrebu.

V osrednji dvorani v hrvaški prestolnici je bilo resda vse pripravljeno na veliko praznovanje domačih rokometašev, a izbranci francoskega stratega Clauda Oneste se niso ustrašili peklenskega vzdušja. Večji del ne preveč lepega srečanja je bila tekma izenačena, Hrvati so si kot prvi - v 32. minuti - priigrali dva gola prednosti (13:11), prelomni trenutki dvoboja pa so bili domena Francozov, ki so odlično zaustavili najboljše domače rokometaše.

Ideolog Ivano Balić in "ostrostrelec" Petar Metličić sta dosegla po en zadetek, Blaženko Lacković štiri, Igor Vori, sicer najboljši igralec zaključnega turnirja, pa dva. Francozi so si v 54. minuti priigrali tri gole prednosti (21:18), ko pa je Luc Abalo tri minute kasneje svoje soigralce popeljal do vodstva z 22:19, je bilo jasno, da bodo Nikola Karabatić, Daniel Narcisse in druščina tudi dobili najbolj pomembno in prestižno tekmo na zaključnem turnirju.

Igor Vori najboljši igralec SP na Hrvaškem

Mednarodna rokometna zveza (IHF) je danes sporočila najboljšo sedmerko moškega svetovnega prvenstva na Hrvaškem. Najboljši igralec je postal hrvaški krožni napadalec Igor Vori, ob njem pa so v idealni postavi še Hrvata Ivan Čupić in Blaženko Lacković, Francozi Thierry Omeyer, Nikola Karabatić in Michael Guigou ter Poljak Marcin Lijewski.

Najboljši strelec prvenstva je bil Makedonec Kiril Lazarov, ki je na turnirju zabil rekordnih 92 zadetkov.

Bron so osvojili Poljaki

Poljska rokometna reprezentanca je osvojila tretje mesto na moškem svetovnem prvenstvu na Hrvaškem, potem ko je danes v Zagrebu premagala Dansko z 31:23 (14:11).

Poljski rokometaši so pred dvema letoma v Nemčiji klonili v velikem finalu proti gostiteljem "mundiala", na letošnjem zaključnem turnirju pa so osvojili bronasto kolajno. V hrvaški prestolnici so osvojili že svojo tretjo kolajno na svetovnih prvenstvih, v Nemčiji leta 1982 so bili prav tako bronasti.