Namesto Čudeža na 34. ulici, kakršen je naslov znanega filma o Božičku, ki se dogaja v New Yorku, je mesto dobilo "Čudež na reki Hudson", kot je guverner David Peterson poimenoval razplet zasilnega pristanka letala airbus A320.

Letalo, namenjeno v Severno Karolino, je ob 15.26 vzletelo z letališča La Guardia v Queensu. Manj kot minuto kasneje je pilot Chesley B. "Sully" Sullenberger sporočil kontrolnemu stolpu, da sta se očitno v oba motorja zaleteli ptici.

Kar je sledilo, je Sullenbergerju prineslo status ameriškega heroja. Ko se je izkazalo, da zaradi naglega izgubljanja višine pristanek na letališču ne pride v poštev, je obrnil proti jugu, preletel sever Manhattna, letalo poravnal s tokom reke Hudson in nekaj minut po vzletu potnikom sporočil: "Pripravite se na udarec."

Kot so dogajanje kasneje opisovali potniki, so nekateri na krovu začeli jokati, drugi moliti, tretji so se sprijaznili s koncem. Učinek ob pristanku je bil podoben čelnemu trčenju avtomobila. Priče na skrajni zahodni dvanajsti aveniji so zagledale ogromen pljusk in klicale policijo. Sprva se je zdelo, da gre za manjše letalo, saj se je velikost airbusa izgubila ob velikosti reke, ki je tam široka kilometer in pol.

Pilot je pristal tako spretno, da se letalo ni prelomilo na pol in ni potonilo, je pa vanj začela vdirati voda. Potniki so takoj odprli zasilni izhod in zlezli na krili letala. V nekaj minutah so jih začele reševati ladje, ki jih je na Hudsonu toliko, da je čudež, da letalo nobene ni zadelo.

Eno od poslopij ob muzeju na Manhattnu, kjer je razstavljena letalonosilka Intrepid, je postalo začasni krizni štab. Številne premražene potnike (na vetru je bilo -15 stopinj), nekatere v vozičkih in ovite v odeje ameriškega Rdečega križa, so pospremili do desetine reševalnih vozil, ki so od daleč dali vedeti, da se dogaja nekaj neobičajnega. Zdravniki so sporočili, da so jo vsi odnesli brez resnejših posledic, le en potnik ima zlomljeni obe nogi. Če bi letalo potonilo, bi bilo bržkone drugače, saj ima voda le nekaj stopinj nad ničlo in bi lahko utrpeli smrtno nevarno podhladitev.

Statistika kaže, da so v primerih poskusov zasilnega pristanka na vodi žrtve pogoste. Se je pa tokrat za krmilom znašel pravi človek. Sullenberger ima štirideset let izkušenj z letenjem, med drugim je bil vojaški pilot.

Letalo so zvlekli ob nabrežje na skrajnem jugu Manhattna. Dvignili ga bodo z žerjavom, sledila bo preiskava vzrokov nesreče. Primeri, ko ptice priletijo v letalo, niso tako redki, zgodijo se enkrat na vsakih 10.000 poletov. Zelo malo verjetno pa je, da bi ptice hkrati uničile dva motorja. Predstavnik letališča La Guardia je dejal, da ptice preganjajo tudi s streljanjem in v zrak pošiljajo dresiranega sokola.