Kmalu se je eden od policistov zgrudil in kljub hitri pomoči kolegov in reševalcev, ki so bili v nekaj minutah na kraju nesreče, mu žal ni bilo več pomoči. Po prvih podatkih je policistu, neuradno gre za 27-letnega Mitjo Capudra s Ptuja, odpovedalo srce.

"Prvo pomoč so mu takoj nudili kolegi policisti, nato pa še reševalci, vendar mu žal niso mogli pomagati," je pojasnil Amadeo Žigon iz koprske policijske uprave. Pojasnil je še, da je bil pokojnik šele dobro leto policist na koprski policijski postaji in da sicer ni imel nobenih zdravstvenih težav. Preden so ga vzeli v službo, je namreč uspešno opravil zdravniški pregled, vendar se pri tem spet poraja vprašanje, ali običajni zdravniški pregledi sploh lahko odkrijejo kakšno skrito zdravstveno težavo. Kljub tragičnemu dogodku so policisti pobeglega vlomilca ujeli in zoper njega sprožili ustrezne postopke.

Pozanimali smo se, kako za zdravje policistov, še zlasti pri posebno napornem delu, skrbijo na policiji. Policist mora namreč biti dobro telesno pripravljen. Opraviti mora predhodni preventivni zdravstveni pregled v ambulanti medicine dela MNZ - Policije.

Kasneje, med opravljanjem dela, morajo vsi uniformirani in neuniformirani policisti v določenih obdobjih na zdravstvene preglede, in sicer: uniformirani policisti na vsakih 36 mesecev, nekateri na vsakih 48 ali 60 mesecev, posamezne skupine policistov, na primer policisti na področju protibombne zaščite, policisti specialne enote in podobno, pa vsakih 12 mesecev.

Na predlog nadrejenega se policiste lahko napoti tudi na izredne zdravstvene preglede v ambulanto medicine dela MNZ - Policije, zlasti v primerih spremenjene ali zmanjšane delovne zmožnosti zaradi bolezni, poškodb in drugih razlogov (daljše zdravljenje, dvom o delovni zmožnosti za dosedanje delo, pogosta bolniška odsotnost, večkratne poškodbe pri delu in podobno).

Starejši policisti in policisti z morebitnimi zdravstvenimi težavami imajo pri opravljanju dela določene omejitve. Določi jih pooblaščeni zdravnik specialist medicine dela.

Zaradi posebnosti poklica so policisti pri svojem delu bolj ogroženi kot večina drugih poklicev. Tudi napadov nanje je več kot v preteklosti. Vodstvo policije ponuja policistom vso potrebno zaščito, če so napadeni, in ne nazadnje, policisti se tudi ustrezno usposabljajo, da so lahko kos napadu.

V skladu z 71. členom zakona o policiji morajo policisti opravljati tudi preizkus strokovne usposobljenosti in psihofizičnih zmožnosti najmanj vsaka tri leta. Preizkus se opravlja pred komisijo, ki jo imenuje generalni direktor policije, nam je ob tej tragični novici med drugim povedal tiskovni predstavnik policije Leon Keder.