Indiana Pacers so v svoji dvorani izgubili z Atlanta Hawks s 104:110, Rašo Nesterović pa je za Indiano v 11. minutah dosegel osem točk. Ekipa Memphis Grizzlies je prav tako doma klonila z moštvom Phoenix Suns z 89:101, Goran Dragić pa ni igral za Phoenix. Preostali izidi: Charlotte Bobcats - New York Knicks 89:93, Miami Heat - Cleveland Cavaliers 104:95, New Orleans Hornets - Washington Wizards 97:85, San Antonio Spurs - Milwaukee Bucks 98:100, Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 107:100 in Portland Trail Blazers - Boston Celtics 91:86.

Steve Blake (21 točk) in LaMarcus Aldridge (20) sta s soigralci nadoknadila odsotnost Brandona Royja, udeleženca tekme all stars, ter končala niz sedmih zaporednih porazov Portlanda. Njihov tekmec pa ni bil kdorkoli. Branilci naslova so pričakovali devetindvajseto zmago v sezoni, po 19 zaporednih zmagah, s čemer so presegli klubski rekord, pa so izgubili tretjo od štirih odigranih tekem. Pred božičnimi prazniki so Kelti izgubili le dva dvoboja. Portland se je sedaj na čelu severozahodne skupine izenačil z Denverjem.

V Miamiju, Dwyane Wade je za gostitelje dosegel 21 točk in 12 podaj, je Cleveland izgubil tretjič zapored, LeBron James pa tako ni imel priložnosti, da bi še dodatno obeležil svoj štiriindvajseti rojstni dan, čeprav je dosegel 38 točk, 24 v drugem polčasu, ko je njegova ekipa skorajda nadoknadila 16 točk zaostanka. Tim Duncan je 3,8 sekunde pred koncem dvoboja v San Antoniu zgrešil polaganje in s tem tudi možnost, da bi gostitelji prišli do podaljška z Milwaukeejem, za katerega je Michael Redd dosegel 25 točk in 10 skokov. Joeju Johnsonu pa se ni zatresla roka v ključnih trenutkih tekme v Indianapolisu in je 12 od svojih 27 točk nanizal v zadnji četrtini.

Shaquille O'Neal (24 točk, 23 skokov, tri blokade) je v Memphisu v četrti četrtini z zabijanjem dosegel 26.711 točko, s katero se je na večni lestvici strelcev NBA povzpel na osmo mesto. Chris Paul je v New Orleansu tretjič v sezoni dosegel trojni dvojček (15 točk, 16 podaj in 10 skokov). V Dallasu pa so gostitelji nadoknadili največjo razliko v zgodovini kluba (29 točk) ter ugnali Minnesoto. Niz šestih zaporednih porazov sta končali ekipi New Yorka, Wilson Chandler je sedem od svojih 19 točk dosegel v zadnjih štirih minutah, in Sacramenta. Za slednjo je po treh tednih premora zaradi zvitega gležnja zaigral Kevin Martin in dosegel 20 točk.