Že pred tekmo so gledalci debelo pogledali, ko so na tribuni videli jeseniškega vratarja Hočevarja, ki je imel z gazo povito oko. Ljubljančan jo je namreč nesrečno skupil že dan pred tekmo na treningu, ko se je poškodoval s paščkom na čeladi, zato ga je nadomestil Glavič. Ta v uvodnih minutah derbija sploh ni imel dela, saj so pobudo po začetnem otipavanju prevzeli Železarji, pletli mrežo okoli vrat Korhonena, a bili premalo natančni. Po slabih desetih minutah je tudi Olimpija prišla do sape, na tribunah pa je prvič zadonelo, kot se za pravi derbi tudi spodobi. To je očitno bolj ugajalo gostom, saj so prek Kovačeviča, ki je bil še pred tednom dni zaradi pretepa tarča sumljivih pogledov na Gorenjskem, povedli. Kljub temu, da je za tem izenačenje večkrat viselo v zraku, so Zmaji na odmor odšli s praznimi naboji.

Te so v slačilnici na svoje palice le napolnili, zato je Vnuk že po minuti in pol položil na hrbet vratarja Glaviča ter poskrbel za navdušenje med večjim delom občinstva. V odprtem obračunu, kjer so se akcije vrstile ena za drugo, je že kmalu zatem prazna vrata zgrešil David Rodman, na drugi strani pa je nevaren udarec Mitchella z »metuljčkom« uspelo ubraniti Glaviču. Gledalci so nestrpno čakali na tretji zadetek, a tega ni bilo niti po izrazitih priložnostih Razingarja, Banhama in Kužnika. Se je pa mreža le zatresla po na videz nenevarnem strelu Hafnerja, ki je Železarje znova popeljal v vodstvo, a le za hip, saj je v gneči pred vrati zadel tudi Yarema, kar je napovedovalo zanimivo zadnjo tretjino.

»Tole bo podaljšek,« so menili številni in imeli prav. Na začetku zadnjih dvajsetih minut se je zdelo, kot da bi obe moštvi želeli podaljšek in s tem prijateljsko razdelitev treh točk. Sicer so imeli Gorenjci več od igre, imeli še igralca več, ko bi kmalu prejeli zadetek, a se je Glavič izkazal, nato pa že v naslednjem napadu klonil, ko ga je matiral domači adut Mušič. Ko je že kazalo, da so Zmaji le razvozlali železarski vozel, se je Elik v zadnji minuti na sredini igrišča začetniško zapletel, kar je s pridom izkoristil starejši od bratov Rodman in izsilil podaljšek.

V tem delu je takoj po izključitvi Pareja Banham z granato razparal železarsko mrežo in odločil zmagovalca. »Gledalci so resnično lahko uživali ob zelo razburljivi tekmi. Lahko bi zmagali že po rednem delu, toda vseeno smo zadovoljni,« je povedal domači strateg Randy Edmonds, gostujoči napadalec Marcel Rodman pa je dejal: »To je bila naša najboljša predstava v Ljubljani letos. S točko moramo biti zadovoljni, saj nam je šlo že pošteno za nohte.«

Ostali izidi 39. kroga lige EBEL: Salzburg – Linz 6:2, Alba – KAC 3:2 po podaljšku, Beljak – Gradec 4:2, Innsbruck – Dunaj 4:1, vrstni red: KAC 57, Dunaj 51, Salzburg in Linz po 47, Beljak 46, Jesenice 44, Innsbruck 39, Gradec in Olimpija po 34, Alba 32. Pari prihodnjega kroga, petek, ob 19.15: Dunaj – Olimpija, Linz – Jesenice, KAC – Salzburg, Beljak – Alba, Innsbruck – Gradec.