Poleg Phoenixa sta v gosteh zmagali še dve ekipi. Chicago je ugnal New Jersey s 100:87, Washington pa Houston z 89:87. Golden State je na domačem igrišču premagala Toronto s 117:111, Detroit je bil boljši od Orlanda z 88:82, Utah je dokaj prepričljivo ugnal Philadelphio s 112:95, Atlanta pa Denver s 109:91. Najdaljša tekma je bila v Minneapolisu, kjer je domača zasedba po podaljšku premagala Memphis s 108:98.

Ekipa iz Arizone je brez težav premagala zasedbo z daleč najslabšim izkupičkom v ligi NBA (3-29), njen organizator igre Steve Nash pa je zaradi težav s hrbtom na parketu preživel le devet minut. Blestel je O'Neal, ki je dvanajstim skokom dodal 28 točk, na večni lestvici strelcev pa je napredoval na deveto mesto (26.691 točk). V vodstvu je legendarni Kareem Abdul-Jabbar (38.387), pred Shaqom pa so naslednji imenitni igralci: Karl Malone (36.928), Michael Jordan (32.292), Wilt Chamberlain (31.419), Moses Malone (27.409), Elvin Hayes (27.313), Hakeem Olajuwon (26.946) in Oscar Robertson (26.710).

Detroit je v odsotnosti poškodovanega Richarda Hamiltona premagal v tej sezoni zelo solidni Orlando. Prvi strelec ekipe je bil Rodney Stuckey, ki je dosegel 19 točk, še pet igralcev pa je doseglo več kot deset točk. Atlanta je končala niz osmih tekem na domačem igrišču, na katerem je dosegla sedem zmag in doživela le en poraz z Bostonom. Zadnja žrtev ekipe iz olimpijskega mesta je bil Denver, najboljši strelec pa je bil Joe Johnson s 25 točkami. Biki so na krilih novinca Derricka Rosa (21 točk in 13 podaj) ter Bena Gordona (24 točk) slavili v New Jerseyju, pri domačinih pa je bil strelsko najbolj razpoložen Vince Carter (31 točk). Volkovi so na domačem igrišču šele v podaljšku strli odpor gostov iz Memphisa, junak dvoboja pa je bil Al Jefferson, ki je dosegel 38 točk, od tega osem v podaljšku, in pobral kar 16 točk pod obema obročema. Washington je v gosteh presenetil Houston, prvi strelec dvoboja pa je bil Antawn Jamison s 30 točkami.