Rokometašice s Pirenejskega polotoka so se senzacionalno uvrstile v veliki finale, Nemke pa so na letošnjem zaključnem turnirju stare celine v Makedoniji - po petih zmagah in neodločenem izidu - doživele prvi, a zelo boleč poraz.

Tekma je bila vseskozi izenačena, Španke pa so si odločilno prednost priigrale v zadnji četrtini dvoboja, ko so si priigrale štiri gole prednosti (24:20). V teh trenutkih sta blesteli Romunka v španskih vratih Micaela Ciobanu, v napadu pa se je razmahnila Tatiana Garmendia. Le štiri minute kasneje so varovanke španskega selektorja Jorgeja Duenasa povedle s 27:22, tega zaostanka pa razočarane Nemke niso zmogle nadoknaditi.

V španski reprezentanci je bila najbolj učinkovita Tatiana Garmendia z osmimi, v nemški pa Grit Jurack z devetimi goli.