Kresalova je v izjavi za medije ponovila, da v LDS ne oporekajo pravici predsednika vlade Boruta Pahorja, da imenuje svoje svetovalce. Imajo pa resne pomisleke do Ruplove poti v Rim z namenom reševanja manjšinske problematike. Rupel se namreč po besedah Kresalove v času svojega ministrovanja ni izkazal kot "človek z nekim posebnim posluhom za ta problem".

Poleg tega se je pokazalo, da je Ruplov delokrog "zamegljen" in da prihaja do križanja pristojnosti tako z ministrom za Slovence po svetu kot zunanjim ministrom, opozarja Kresalova. Zato so v LDS želeli predlagati, da bi se o tem problemu dogovorili na ravni predsednikov strank.

Kresalova tako pričakuje, da bodo vsi štirje predsedniki koalicijskih strank o o tem spregovorili na sredinem skupnem sestanku. Predsednika LDS želi, da bi se poglobljeno pogovorili, kaj konkretno naj bi bile naloge posebnega odposlanca, ter se dogovorili, "kakšna bodo pravila igre, po katerih bo peljala ta vlada naslednja štiri leta".

Predsednica LDS tudi zavrača namige o izrednem stanju v koaliciji. "Smo demokratična koalicija, ki dopušča različna mnenja in kritike, to ji celo štejem v prednost v primerjavi s prejšnjo koalicijo," pravi. Zdi se ji edino pošteno, da, kadar menijo, da so določene odločitve problematične, to nemudoma povejo svojim koalicijskim partnerjem.