Kralji so še 12 sekund pred koncem podaljška vodili s 114:113, nato pa je odločilni koš dosegel Devin Harris (skupno 18 točk). Bobby Jackson je v nadaljevanju zgrešil met za tri točke, New Jersey je zadel še en prosti met, poskus Brada Millerja s svoje polovice pa je bil prekratek. Najboljši strelec pri gostih, ki so v rednem delu zapravili vodstvo s 17 točkami razlike, a na koncu po 30. novembru 1997 prvič zmagali v Sacramentu, je bil s 25 točkami Vince Carter, pri domačih jih je John Salmons dosegel kar 38, kar je tudi njegov osebni rekord. Za Sacramento je bil to že četrti zaporedni poraz (drugi v napeti končnici) in že peti na domačem igrišču, kar se jim je nazadnje zgodilo v sezoni 1997/98.

Bolj zadovoljen od Udriha je bil lahko Rašo Nesterović. Njegova Indiana je prav tako odigrala napeto končnico, a se na koncu z izidom 91:90 vendarle veselila zmage v Houstonu. Slovenski center je dosegel osem točk in zbral tri skoke ter ukradeno žogo. Indiana je v zadnji četrtini zaostajala za deset točk, a z dobro obrambo in razpoloženim Troyem Murphyjem, ki je 14 od skupno 21 točk dosegel v zadnjem delu, prišla do preobrata. Odločilni koš je 13 sekund pred koncem dosegel Danny Granger.

Novo zmago je zabeležil tudi Phoenix, a spet brez pomoči Gorana Dragiča. Sonca so bila uspešna v Minnesoti, kjer so se veselila zmage 110:102, Steve Nash je dosegel 20 točk, Shaquille O'Neal pa dve manj, zbral je tudi deset skokov in tri blokade. Domačim 28 točk Ala Jeffersona ni pomagalo.

Boston je bil v domači dvorani na pragu tretjega letošnjega poraza, v tretji četrtini je proti Golden Statu že zaostajal za 14 točk, a se je v zadnji četrtini vendarle rešil in tako sam ostaja na drugem mestu uspešnosti v letošnji sezoni, pred njim so z enim porazom le Los Angeles Lakers. Na tretjem mestu je s tremi porazi Cleveland, ki je tokrat doma s 35 točkami razlike pričakovano nadigral najslabše moštvo lige Oklahomo City, pa čeprav je LeBron James igral le 17 minut (v NBA ligi je le še enkrat igral tako malo). Štiri poraze ima Orlando, ki se je, da bi obdržal tak izkupiček, namučil v Philadelphii, na koncu je zmagal le z dvema točkama razlike (96:94).