Kot je danes pojasnil Janković, mu mandatar Borut Pahor vračila denarja sicer ni nikoli izrecno obljubil, mu je pa dejal, da je treba "ta denar povrniti Ljubljani na drug način". Na srečanju na Mestni občini Ljubljana (MOL), kjer je bil po Jankovićevih besedah prisoten "celoten vrh SD" in so ga vodili Miran Potrč, Igor Lukšič, France Križanič in Anton Rop, so mu omenjeni dejali, da bodo Ljubljani "denar vrnili in krivico popravili".

Janković pričakuje tudi železnico do Brnika

Ob podpisu dogovora o sodelovanju pri reševanju skupnih odprtih zadev s Slovenskimi železnicami (SŽ) je Janković pojasnil, da je to zaključek polletnih dogovarjanj in da so našli 50 odprtih vprašanj, ki jih bodo skupaj poskušali rešiti in med katerimi je tudi uvedba skupne enotne mestne kartice, ki bo omogočala prevoz tako z avtobusi kot z vlaki.

Kot je dejal drugi podpisnik dogovora generalni direktor SŽ Tomaž Schara, je današnji podpis "velik korak v pravo smer". Ob tem je pojasnil, da je v načrtu SŽ ureditev že obstoječih železniških postaj, kamor bodo namestili kioske in kjer bo mogoče kupiti vozovnice za proge po vsej Sloveniji, postavitev novih postajališč in namestitev nadstreškov.

Po njegovih besedah lahko železniški promet ponudi "varno, udobno in ekološko sprejemljivo alternativo" osebnim vozilom, zaradi katerih nastajajo prometni zastoji ob mestnih vpadnicah.

Glede podjetja Javna razsvetljava, ki ne bo okraševalo parka Tivoli, je Janković pojasnil, da ima to podjetje po pogodbi koncesijo, da izvede "okvirno okrasitev mesta Ljubljane", zaradi "dodatnih želja Ljubljančanov" pa se okrašujejo tudi dodatne površine, za kar se dogovarjajo posebej.

Tako bo Javna razsvetljava svojo okrasitev začela izvajati že ta teden, prižgali pa jo bodo 3. decembra. Za okrasitev Tivolija, kjer bo razpeljanih 11 kilometrov girland, pa se je, tako Janković, na razpisu Zavoda za turizem Ljubljana poleg Javne razsvetljave prijavilo še podjetje Skerca, ki je ponudilo za 41.000 evrov ugodnejšo ponudbo, zato je bilo tudi izbrano.